SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Troy Deeney: ‘Daha önce de beş parasız kalmıştım, beni etkilemez’

Watford'ın golcüsü Troy Deeney, Premier League'i yeniden başlatma hazırlıkları üzerine konuşurken kararı eleştirdi. Deeney, "Ailemin sağlığı hakkında konuşuyorum. Ailemi gözetmiyormuş gibi hissedersem bunu yapamam. Ailemi riske atmayacağım. Ne yapacaklar benden para mı alacaklar? Daha önce beş parasız kalmıştım bu yüzden beni etkilemez" dedi.

Premier League ekiplerinden Watford’ın formasını giyen 31 yaşındaki deneyimli golcü Troy Deeney, sezonun yeniden başlayacak olması hakkında görüşlerini belirtti.
PFA’in (Profesyonel Futbolcular Birliği) Instagram’da yaptığı video konferansa katılan Deeney, haziranda Premier League’i başlatmayı hedefleyen planlamalara tepki gösterdi.
Deeney, “Futbol hakkında konuşmuyorum bile. Ailemin sağlığı hakkında konuşuyorum. Ailemi gözetmiyormuş gibi hissedersem bunu yapamam. Ailemi riske atmayacağım” dedi.
“Ne yapacaklar benden para mı alacaklar?” şeklinde konuşan Deeney, “Daha önce beş parasız kalmıştım bu yüzden beni etkilemez” ifadelerini kullandı.
Deneyimli futbolcu “2021’e kadar seyircisiz oynanacağını söylüyorlar. Yani eğer stadyumda olmak taraftarlar için güvenli değilse oyuncular için neden güvenli olsun ki” dedi.
Açıklanan verilere göre 233 bin 151 vakanın tespit edildiği Birleşik Krallık’ta 33 bin 614 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.