SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF: ‘En önemli önceliğimiz sağlıktır! 12 Haziran kararı ‘şimdilik’ kaydıyla alındı’

Türkiye Futbol Federasyonu resmi bir açıklama yayınladı ve sezonun devamı hakkında yaşanan tartışmalara değindi. TFF'nin açıklamasında "Dönüş için alternatifli 7 planımız olduğu defalarca duyurulmuştur" denirken "12 Haziran kararı şimdilik kaydıyla ve UEFA'nın Avrupa Kupaları takvimi nedeniyle alınmıştır" ifadeleri de yer aldı.

Güncellenme: 13:30, 15/05/2020
TFF: ‘En önemli önceliğimiz sağlıktır! 12 Haziran kararı ‘şimdilik’ kaydıyla alındı’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), federasyonun en önemli önceliğinin sağlık olduğunu, federasyon ve kişileri yıpratmaya yönelik gündeme getirilen iddiaların da art niyetli olduğunu belirterek, “Bir kez daha üstüne basarak söylemek isteriz ki, TFF’nin ekonomik durumu da başta olmak üzere yazıda yer alan tüm iddialar, belirtilen tutarlar ve konular gerçek dışıdır” denildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, bir gazete yer alan haberlerle ilgili açıklama yayımladı. TFF’nin en önemli önceliğinin sağlıktır olduğunu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“12 Haziran kararı şimdilik kaydıyla ve UEFA’nın Avrupa Kupaları takvimi nedeniyle alınmıştır. Kaldı ki müsabakalara dönüş için alternatifli 7 planımız olduğu defalarca kamuoyuna duyurulmuştur. Buna rağmen; söz konusu kişinin, bu kararın sanki tek taraflı olarak alındığı, Türkiye’deki yasal bahis şirketi ve yayıncı şirketin şantaj yaptığı ve TFF’nin buna boyun eğdiğine ilişkin, hiçbir somut kanıt ve bilgiye dayanmadan ortaya attığı iddialar tamamıyla hayal ürünüdür.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta corona virüsü nasıl yayıldı? İşte yaşananlar... Beşiktaş`ta corona virüsü nasıl yayıldı? İşte yaşananlar...

Ayrıca hiçbir somut kanıta dayanmadan, kişilerin konum ve görevleri ile ilgili yorum yapılarak federasyon ve kişileri yıpratmaya yönelik gündeme getirilen iddiaların art niyetli olduğu da aşikardır. Bir kez daha üstüne basarak söylemek isteriz ki, TFF’nin ekonomik durumu da başta olmak üzere yazıda yer alan tüm iddialar, belirtilen tutarlar ve konular gerçek dışıdır.”