SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sumudica: Gazetecilerle iddiaya girdim Gaziantep düşerse…

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica 12 Haziran'da başlayacak lig öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 22:00, 14/05/2020
Sumudica: Gazetecilerle iddiaya girdim Gaziantep düşerse…

Gaziantep FK, teknik direktörü Marius Sumudica, beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.Türkiye’de corona virüsü sürecinde ara verilen liglerin yeniden başlatılması hakkında açıklamalarda bulunan Rumen teknik direktör Sumudica: “Oyuncularımıza programlar yazdık ve ihtiyaçları olan malzemeleri verdik. Her şeyi ben koordine ettim. Her gün oyuncularımla konuştum. Çünkü oyunculara, kulübe ve Gaziantep şehrine ahlaki anlamda bir borcum vardı. Corona virüsü mücadelesinde Türkiye’nin iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Dönerek, sağlığım açısından biraz risk aldım tabii. 55 gün boyunca evden hiç dışarı çıkmamıştım ama futbol benim için en önemli şey” dedi.

‘KARAR DEVAM ETME YÖNÜNDE OLMALI’

Uyum sağlayarak sezona devam etmeleri gerektiğini söyleyen Sumudica, “Düşen takımlar veya şampiyonluk konusu, ancak rekabetçi ortamda belli olur. Türkiye’deki Sağlık Bakanlığı’na, TFF’ye, Hükümet’e ve Cumhurbaşkanı’na güveniyorum. En doğru kararı alacaklar ve bence bu, devam etme yönünde olmalı” ifadelerini kullandı.

‘BÜTÜN FUTBOLU İZOLE ŞEKİLDE YAPABİLİRDİK’

Gaziantep FK’nın hocası Sumudica sözlerine şöyle devam etti;

“Fatih Terim’i hastaneden çıktığında arayanlardan biriyim. İyileştiği, sağlıklı olduğu için mutluyum. Herkese iyi dileklerimi sunuyorum. Aynı zamanda bununla yaşamayı da öğrenmemiz gerekiyor. Maç sırasında tabii ki temaslar olacak. Sonuçta tenis veya satranç oynamıyoruz. Bence en iyi seçenek insanları bu konuda eğitmek. Sorumlular doğru kararları alacaktır. Buna uyum sağlamalıyız. Tabii ki hepimiz bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Bu tavsiye, bütün futbolu 1 yerde, izole şekilde yapabilirdik. Testleri takip etmek, maçlara gitmek, otele dönmek çok daha kolay olurdu. Bu süreçte gerekli eğitimler verilirse, bu sürecin üstesinden 1.5 ayda geliriz. Takımda birçok şeyi tırnaklarımla yarattım. Hala almamız gereken puanlar var. İstediğimiz puanları alırsak ligde kalacağız. Süper Lig’de pozisyonumuzu korumak, bence oldukça objektif bir hedef ve buna yakınız.

‘GAZİANTEP DÜŞERSE KARİYERİMİ NOKTALAYACAKTIM’

“Gaziantep’te başardıklarımızdan çok memnunum. Sezonun ilk 2 maçında mutsuzdum” diyerek sözlerine devam eden Sumudica, “Özellikle Romanya’da yazılan bazı haberlerden dolayı. Takımın düşeceğini düşünüyorlardı. Bazı gazetecilerle iddiaya girdim. Eğer Gaziantep küme düşerse, kariyerimi noktalayacaktım. Ama bu takım Süper Lig’de kalırsa, onun da gazeteciliği bırakması gerekiyor. Süper Lig’de kovulmayan 5 teknik direktörden bir tanesiyim. Benim için önemli olan sonuçtur. Biraz daha farklı bir stilimiz var, diğer takımlara göre farklı bir tarzımız var. 3-5-2 oynuyoruz. Farklı açılardan hücum edebiliyoruz. Çok gol attık, çok da gol yedik. Son 8 maçta çok büyük sürprizler göreceğiz gibi. Şimdiden kendimi yarı Türk hissediyorum. Hatta Türk vatandaşlığı ve pasaportu da istedim. Evimde kalsaydım, bazı problemleri yaşamayacaktım ama istediğim sevdiğim bir ülkeye geri dönüp sezonu bitirmekti” dedi.