SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: ‘Ligi iptal ederlerse Türk futbolunda kara gün olur’

TFF 2. Lig'de bitime 6 hafta kala en yakın rakibinin 10 puan önünde yer alan Yılport Samsunspor'da Başkan Yüksel Yıldırım, Sports TV'ye konuştu. Yıldırım, "Samsunspor'un önü kesilirse açık ve net söylüyorum ben futboldan çekilirim takımı da aldığım yerde bırakırım. Böyle bir karar alıp ligi iptal ederlerse Türk futbolunda kara bir gün olur" diye konuştu.

Güncellenme: 12:29, 13/05/2020
Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: ‘Ligi iptal ederlerse Türk futbolunda kara gün olur’

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta en yakın rakibine 10 puan fark atarak kalan 6 haftada şampiyonluğun en iddialı ekibi olan ve TFF 1. Lig’e dönmeyi, daha sonra da Süper Lig’e dönmeyi hedefleyen Yılport Samsunspor’da kulüp başkanı Yüksel Yıldırım, Sports TV yayınında gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

“Samsunspor’un yeri Süper Lig. Ertuğrul hocam inanıyor, ben inanıyorum, tüm Samsun halkı kenetlenmiş durumda” diyen Yıldırım, hedeflerinden ve projelerinden bahsetti.

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, “Samsunspor’un önü kesilirse açık ve net söylüyorum ben futboldan çekilirim takımı da aldığım yerde bırakırım. Sonra ne olur bilmiyorum. Altyapıya 25 milyon liralık yatırım yapıyorum. Böyle bir yatırıma inanmış bir başkan olarak ve açık ara şampiyonluğa giden takımı böyle bir karar alıp ligi iptal ederlerse Türk futbolunda kara bir gün olur” dedi.

İLGİLİ HABER 2. Lig ve 3. Lig ekiplerinden TFF`ye dilekçe: `Uyabilme imkanımız yok!` 2. Lig ve 3. Lig ekiplerinden TFF`ye dilekçe: `Uyabilme imkanımız yok!`

Yayınlanma Tarihi:12:23,