SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA Corona virüsü nedeniyle ilk kez bir aktif sporcu hayatını kaybetti

Japonya'da sumo güreşçisi Shobushi Kanji, corona virüsünden hayatını kaybeden ilk aktif sporcu oldu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:31, 13/05/2020
SON DAKİKA Corona virüsü nedeniyle ilk kez bir aktif sporcu hayatını kaybetti

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını, ilk kez bir aktif sporcunun hayatını kaybetmesine neden oldu. 28 yaşındaki Shobushi Kanji, yakalandığı corona virüsünden kurtulamadı. Shobushi, böylece corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden ilk aktif sporcu oldu.

Japonya Sumo Birliği (JSA) yaptığı açıklamada Shobushi’nin hayatını kaybettiğini duyurdu. Corona virüsüne yakalandıktan sonra 19 Nisan tarihinden bu yana karantina altında olduğu belirtilen Shobushi’nin, yaşam savaşını kaybettiği belirtildi. Shobushi’nin, yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile 9 Nisan’da hastaneye gittiği, kendisine yapılan corona virüsü testlerinin pozitif çıkmasının ardından karantinaya alındığı öğrenildi.

Daha önce JSA tarafından yapılan açıklamada beş sumo güreşçisinin corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. Birlik, Japonya’daki tüm sumo güreşi müsabakalarını süresiz olarak iptal etmişti.

İLGİLİ HABER Genç yıldız adayı Andrea Rinaldi hayatını kaybetti! İtalya şokta Genç yıldız adayı Andrea Rinaldi hayatını kaybetti! İtalya şokta

Yayınlanma Tarihi:09:42,