SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF 1´inci Lig kulüplerinden Altınordu´da hafta başında tüm teknik ve idari kadro ile futbolcular ve kulüp personeline yapılan corona virüsü testlerinde tüm sonuçların negatif çıkması kırmızı-lacivertlilerin yüreğine su serpti.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Futbola Dönüş Öneri Protokolü kapsamında pazartesi günü İsmet Orhunbilge Tesisleri´nde yöneticilerimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız, destek ekiplerimiz ve kulüp personelimize yapılan Covid-19 testinin sonuçlarının tamamı negatif çıktı” ifadelerine yer verildi.

İzmir temsilci sonuçların ardından iki ay aradan sonraki ilk çalışmasını, corona virüsü önlemlerine dikkat ederek yaptı. Sosyal mesafe kurallarının uygulandığı antrenmanda futbolcular önce laktat testinden geçti. Teknik direktör Hüseyin Eroğlu daha sonra sağlık ekibi ile kısa bir toplantı gerçekleştirdi. Test sonuçlarının negatif çıkmasının sevindirici olduğunu belirten Hüseyin Eroğlu, “Ekibimiz bu süreçte elinden gelen dikkati gösterdi, bunun sonucunda da üzücü bir durumla karşılaşmadık. 60 günlük süreçte futbolcularımız en iyi şekilde çalışmalarını yaptılar. Antrenmanda ve test sonuçlarında da bunu gördük. Takımımız hazır durumda, haftaya yapacağımız antrenmanlarda tempoyu yükselteceğiz ve lige en hazır şekilde başlayacağız” dedi.

DHA-Spor – Türkiye-İzmir – Mustafa KÖPRÜLÜ 2020-05-13 11:59:06