SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’dan TBF’nin kararına destek

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, TBF'nin aldığı liglerin sonlandırılması kararını desteklediklerini ve saygı duyduklarını söyledi.

Güncellenme: 12:08, 12/05/2020
Karşıyaka’dan TBF’nin kararına destek

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), dün yayınladığı açıklamayla liglerin kalan bölümünün oynanmamasına ve şampiyon belirlenmeden tescil edilmesine karar verdiğini açıklamıştı.

Konuyla ilgili Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da kulübün resmi internet sitesinden açıklama yaptı. TBF'nin kararının ligdeki sporcuları, antrenörleri, çalışanları ve taraftarı korumaya yönelik olduğunu belirten Başkan Büyükkarcı, “Bu kararı destekliyor ve saygı duyuyoruz” dedi.

Sportif başarıda katkı sağlayanlara teşekkür

Ligde Anadolu Efes'in ardından ikinci sırada bulunun Pınar Karşıyaka'nın hem ligde hem de Avrupa Kupası'nda sezon başından beri muhteşem bir performans sergilediğini söyleyen Büyükkarcı, şunları söyledi:

“Bütçesi ile oranladığımızda elde ettiği başarının hiç kuşkusuz ligin zirvesinde yer aldığı, tüm otoritelerin favorisi haline gelmiş takımımızda, sezonun bu denli güzel geçmesinde emeği olan; başta Büyük Karşıyaka Taraftarı'na, ana sponsorumuz Pınar'a, yönetim kurulumuza ve basketbol şube yönetimimize, hocamız Ufuk Sarıca'ya ve teknik ekibimize, genel menajerimiz Selim Çınar'a, idari kadromuza, oyuncularımıza ve kulüp çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Gurur duyduğumuz bu sezonun yaşanmasında göstermiş olduğunuz performans için emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkarcı, sağlıklı günlerde hedeflerinin peşinde koşmaya devam edeceklerini belirterek, “Corona virüsü tedavisi gören tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, ortaya koydukları büyük mücadeleden ve emeklerden dolayı tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha minnettar olduğumuzu ifade ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.