SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ian Wright kendisine gelen ırkçı mesajları paylaştı! ‘Coronaya yakalanırsam yüzüne öksüreceğim’

Arsenal ve İngiltere Milli Takımı'nın efsanelerinden Ian Wright corona virüsü sürecinde maruz kaldığı ırkçı mesajları ve hakaretleri paylaştı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:43, 12/05/2020
Ian Wright kendisine gelen ırkçı mesajları paylaştı! ‘Coronaya yakalanırsam yüzüne öksüreceğim’

İngiltere Premier Lig’de uzun yıllar Arsenal forması giyen ve milli takımın değişmez isimlerinden biri olan eski golcü futbolcu Ian Wright sosyal medya üzerinden kendisine gelen aşağılayıcı ve ırkçı mesajları paylaştı. 56 yaşındaki Wright, Instagram’daki bir kişiden aldığı rahatsız edici mesajların bir dizi ekran görüntüsünü tweetledi.

Ian Wright’a gönderdiği ırkçı mesajlar nedeniyle geçtiğimiz günlerde genç bir İngiltere vatandaşının polis tarafından ifadesi alınmıştı. Kariyerine BBC’deki spor programında sunuculuk yaparak devam eden Wright insanlara hakaret etmenin sosyal platformlarla birlikte giderek kolaylaştığını söyledi.

‘BENİ DERİNDEN ETKİLEDİ’

Instagram hesabı üzerinden kendisine gelen ırkçı mesajları paylaşan Ian Wright “Bu mesajlara bakmak istemediğimi biliyorum ama bunlar gerçekten beni derinden etkiledi. Bunu yazan bir çocuk! Bu çocuğun bana doğrudan ulaşabileceği bir platform var ve bunları gönderebilecek kadar da hiçbir şeyden endişe etmiyor” yazdı.

Ian Wright’a gelen ırkçı mesajlar arasında “Neredeyse 65 yaşındasın ve eğer coronaya yakalanırsam yüzüne öksüreceğim” ifadeleri en dikkat çekenlerden biri oldu.

Yayınlanma Tarihi:17:38,