SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Danny Rose futbolun geri dönme planına ateş püskürdü: ‘Ülkenin morali s…… değil!’

Futbolun geri dönüş planları sadece Türkiye'de değil, tüm futbol ülkelerinde tartışılıyor. İngiltere Mili Takımı'nın yıldızı Danny Rose ise bugüne kadarki en sert tepkiyi veren isim oldu

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 09:31, 12/05/2020
Danny Rose futbolun geri dönme planına ateş püskürdü: ‘Ülkenin morali s…… değil!’

Newcastle’ın yıldız oyuncusu Danny Rose, Premier Lig’in yeniden başlama projesine ateş püskürdü. Project Restart adıyla lanse edilen planlamayı ‘Lanet bir şaka’ olarak tanımlayan 29 yaşındaki isim, futbolun yeniden başlamasıyla ilgili net bir itirazda bulunan ilk İngiliz oyuncu oldu.

Instagram yayınında konuşan Rose corona salgını nedeniyle 32 bin kişinin hayatını kaybettiği İngiltere’de futbolun son konuşulan konu olması gerektiğini ifade etti.

Premier Lig’in 12 Haziran’da yeniden başlamayı planlamasıyla ilgili konuşan Rose, ‘Bu lanet bir şaka, yalan söyleyemem. Hükümet futbolu ülkenin moralini yükseltmek için geri getiriyoruz diyor. Ülkenin morali s….. değil. İnsanların hayatı risk altında. Sayılar büyük oranda gerilemeden futbol hakkında konuşulmamalı. Bu saçmalık’ diye konuştu.

İLGİLİ HABER Sergio Agüero`dan flaş sözler: `Oyuncuların çoğu korkuyor...` Sergio Agüero`dan flaş sözler: `Oyuncuların çoğu korkuyor...`

İngiltere Milli Takımı’nın da önemli oyunculardan olan Rose, ‘Pazar günkü duyuruyu dinlemedim bile. İnsanların hasta olmasına üzülüyorum. Futbol şu anda çözülmesi gereken son konu’ dedi.

Tottenham’dan Newcastle’a kiralık giden Rose takımıyla birlikte idmanlara başladı.  Daha önce Sergio ve Manuel Lanzini de Premier Lig’in başlamasıyla ilgili kaygılarını dile getirmişti.

Yayınlanma Tarihi:09:00,