SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UFC’de müthiş gece! Khabib Nurmagomedov’dan Tony Ferguson’a: ‘Oğlun seninle gurur duyacak!’

UFC 249'da gecenin en önemli maçında hafif sıklette Tony Ferguson, Justin Gaethje'ye mağlup oldu. Nefes kesen müsabakanın ardından hafif sıkletin şampiyonu Khabib Nurmagomedov, Ferguson'a bir mesaj gönderdi. Khabib mesajında "Ne olduysa geçmişte kaldı. Başını kaldır Tony, umarım senin ve ailen için her şey iyi olur. Oğlun büyüdüğünde seninle gurur duyacak" ifadelerini kullandı.

Karma dövüş sanatlarının dünyada zirve organizasyonu olan UFC, corona virüsü pandemisine rağmen dev bir geceye imza atmayı başardı.
UFC 249'un en önemli karşılaşmasında hafif sıklette Tony Ferguson, Justin Gaethje'ye 5. rauntta teknik nakavtla üst üste 12 galibiyetin ardından ilk kez yenildi.
Nefes kesen maçın ardından ise gözler Khabib Nurmagomedov'a çevrildi. Khabib, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Ne olduysa geçmişte kaldı. Başını kaldır Tony, umarım senin ve ailen için her şey iyi olur. Oğlun büyüdüğünde seninle gurur duyacak" dedi ve rakibini onore etti.
İnanılmaz bir mücadele sergileyen hafif sıkletin 36 yaşındaki eski şampiyonu Ferguson, kafasına 100'ün üzerinde darbe alırken deneyimli sporcunun göz çukuru kemiğinde kırık oluştuğu ortaya çıktı.
Bunun yanı sıra karşılaşmanın galibi Justin Gaethje de Khabib Nurmagomedov'a bir mesaj yolladı. 7 Nisan 2018'den beri dövüşmeyen Khabib, şampiyonluk kemerini koruyor ancak uzun süreli inaktivitasyon nedeniyle aynı sıklette ikinci bir kemer boşa çıkıyor.
Kazanması halinde Khabib ile dövüşecek olmasına kesin gözüyle bakılan Ferguson, şimdilik bu hakkını yitirirken Gaethje, maç sonu geçici kemer olarak adlandırılan kemeri kabul etmediğini ve gerçek şampiyonluk için Khabib ile dövüşmek istediğini söyledi.
Khabib ise bu çağrıya "Yorum yok" yanıtını verdi. Tarafların ve UFC'nin bu organizasyonu hayata geçirmek için çalışmalara başlaması bekleniyor.