SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Shaquille O’Neal: ‘Bu sezon kazanan takım saygı görmeyecek, iptal edin’

NBA ve LA Lakers efsanesi Shaquille O'Neal, corona virüs salgını nedeniyle 2019-20 sezonunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:24, 11/05/2020
Shaquille O’Neal: ‘Bu sezon kazanan takım saygı görmeyecek, iptal edin’

Corona virüsü nedeniyle krize giren spor dünyasının bir başka penceresi olan NBA’de belirsizlik sürerken efsane basketbolcu Shaquille O’Neal’den açıklama geldi.

LA Lakers’ın efsane ismi O’Neal, askıya alınan sezonun devam ettirilmemesi gerektiğini ifade ederken “Sezonu iptal etmeliyiz, oyuncuların ve insanların güvenliğini önemsemeye devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

New York Post’a konuşan Shaq, “Şu ifadeyi duymaktan nefret ediyorum; sezon dönecek, geri dönecek. İptal edin işte. Bu sene kazanan herhangi bir takımın yanında yıldız işareti olacak. Saygı görmeyecekler” dedi.

NBA oyuncularının çok çalıştığını söyleyen Shaq, “Oyuncuların nasıl hissettiğini anlıyorum. Ama ya aniden şampiyonluk iddiası olmayan bir takım, yeni play-off formatıyla kazanırsa? Kimse buna saygı göstermez. Seyircilerin ve insanların güvenliği konusunda endişelenin. Gelecek yıl geri gelin” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:00,