SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu ile Arda Turan, Instagram’da sohbet etti! İtiraflar geldi…

Fenerbahçe'nin kaptanı Emre Belözoğlu ile Başakşehir'den eski takım arkadaşı Arda Turan, Instagram canlı yayınında sohbet etti. Galatasaray ile oynadığı yıllardan bahseden Emre Belözoğlu, Muslera itirafında bulundu. Arda Turan ise Burak Yılmaz'ın kendisini hiç yalnız bırakmadığını söyledi.

Emre Belözoğlu: Bizim ülke olarak en büyük problemimiz, bir oyun felsefemizin olmaması. Yetenekli nesiller geldi, 27-28 sene çok iyi oyuncular, iyi takımlar geldi. Oyuncuların yetenekleri ve teknik adamların bireysel kalibreleriyle ortaya çıktı bunlar.
Emre Belözoğlu: Sabır, hayatın en büyük anahtarı. Futbolumuzda da bir kırılma noktası varsa, sistemli hareket eden takımlarla yarışma şansımız varsa bu da sabır. Biz bir kahraman ilan ediyoruz, onu bir gün yerin dibine koymak için.
EMRE'YE GÖRE EN İYİ YABANCILAR

Hagi'yi unutursak taş oluruz. Bizdeki emeğini unutmam. Alex, Hagi çok büyük oyuncu. Tartışmaya bile gerek yok. Benim gözümde ülkemize gelmiş en büyük oyuncu. Hagi, asker tipte bir oyuncu. Her yere yetişen bir oyuncu. Türkiye tarihinde üç yabancı oyuncu çıkarsam bir numaraya Hagi'yi koyarım. iki Alex, üç ise Muslera. Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde son 2-3 sezondaki yegane faktörlerden biri Muslera'dır.
Emre Belözoğlu: Futbola forvet olarak başladım, genç takımdaki ilk milli maçımda Azerbaycan’ı 5-0 yendik; 5 golü de ben attım.
Emre Belözoğlu: En güzel golüm İtalya'ya attığım. Dört kişiyi açıp attım.

Arda Turan: Bence Mallorca'ya attığın gol bence en iyisi. Olduğun yerde aşırtma atıyorsun. Benim Boleslav'a attığım ikinci gol çok güzeldir. Bir de Espanyol'a attığım gol çok iyi. Sevilla'ya attığım aşırtma gol de güzeldir. Bizde oynarken Beşiktaş'a attığın gol güzel, maçı 3-2'ye getiriyorsun.
Emre Belözoğlu: Burak Yılmaz hakkında ne düşünüyorsun?

Arda Turan: Burak beni tek yalnız hissettirmeyen insandı. Sen olayların dışındaydın. Burak bana hep destek oldu. Bir haklılık peşinde değildik, tek hedefimiz milli takımla başarılı olmaktı. Burak bu ülkenin yetiştirdiği en büyük golcülerden biri.
Arda Turan: Hatırlıyor musun Emre ağabey, Atletico Madrid'de sabah kalktığında, 'Ah Aziz Yıldırım, ah Aykut Kocaman' diyordun?

Emre Belözoğlu: Hepsi bir hatıra. Güzel anılar.
Arda Turan: Çok iyi profesyonelsin abi. Fenerbahçelisin ama Galatasaray altyapısından yetiştiğini ve o günleri inkar etmiyorsun.

Emre Belözoğlu: Ben çocukluğumda Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe'nin bir parçası olarak sahadaki, sokaktaki insanlara hissettirerek yaşamak benim için yeterli. Ben Galatasaray'da geçirdiğim günleri de asla inkar etmem. Bunu açıklarım. Ben bunu es geçersem Fenerbahçeliler asıl o zaman beni sevmez.
Emre Belözoğlu: Yan yana oynadığım en büyük oyuncu fenomen Ronaldo. Bir oyuncunun ne kadar büyük olduğunu yan yana oynadığında daha iyi anlıyorsun. Yan yana oynadığında başka bir gerçekle karşılaşıyorsun. Karşı karşıya oynamak arasında fark var. Performanslar değişkenlik gösterir çünkü. İlk idmanımda 7-8 kişiyi çalımlayıp gol atmıştı. Hiç unutmuyorum o günü. Bütün takım durup onu alkışladı. Inter benim için önemli bir tecrübeydi.
Arda Turan'ın en iyi 11'i

Thibaut Courtois, Dani Alves, Filipe Luiz, Diego Godin, Gerard Pique, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu, Andres Iniesta, Lionel Messi, Neymar, Burak Yılmaz
Emre Belözoğlu'nun en iyi 11'i

Taffarel, Zanetti, Cannavaro, Cordoba, Roberto Carlos, Davids, Arda Turan, Hagi, Alex, Ronaldo, Burak Yılmaz