SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona virüsü temizlendi, Faroe Adaları futbola başladı!

Corona virüsü salgınındam tamamen kurtulan 50 bin kişinin yaşadığı Faroe Adaları, futbol maçlarını yeniden başlattı. Hükümet 22 Nisan'dan bu yana yeni vaka olmadığını ve 187 hastanın hepsinin iyileştiğini duyurdu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:05, 11/05/2020
Corona virüsü temizlendi, Faroe Adaları futbola başladı!

Avrupa ve dünyada tüm spor etkinliklerinin askıya alınmasına neden olan corona virüsü, Kuzey Atlantik’te yer alan Faroe Adaları’nı tamamen terk edince futbol maçları da yeniden başladı.

Hükümet, adaların Covid-19 salgınından tam anlamıyla kurtulduğunu ilan ederken hastalığa maruz kalan 187 kişinin sağlığına kavuştuğu duyuruldu.

Faroe Adaları’nda son olarak 22 Nisan’da pozitif vakaya rastlanırken Başbkakan Steig Nielsen, “Ulus olarak diğer ülkelerin başarısını yakaladık. Toplum olarak başardıklarımız için minnettar ve gurur duymalıyız. yakında bu anormal koşullar altında olabildiğince normal günlük yaşama dönebileceğiz” ifadelerini kullandı.

12 Mart’tan itibaren önlem alınan adada resmi bir karantina süreci yaşanmadı ancak virüsün yayılmasını kontrol etmek için ‘yavaşlama’ olarak tanımlanan bazı önlemler alınmıştı.

10 takımın bulunduğu ligde sezonun kalan maçları yeniden başlatılırken tribünlerde seyirci yer almadı ve federasyonun belirlediği sağlık protokolleri uygulandı.

Sağlık kurallarına göre futbolcular, gol sonrası birbirine sarılmadı, maçta sahaya tükürülmedi, eller yüze götürülmedi. Devre arasında ellerini yıkayan futbolcular, su şişelerini de bireysel olarak kullandı.

Norveç ve Danimarka başta olmak üzere birçok ülke Faroe Adaları’nın yayın haklarını satın alırken kulüpler 1 aydır tam kadro antrenmanlarına devam ediyordu.

Yayınlanma Tarihi:12:38,