SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağlar Söyüncü Premier Lig’de Yılın 11’ine seçildi

Corona salgını sebebiyle birçok spor organizasyonu yarıda kaldı ve İngiltere Premier Ligi de bundan farklı değil. Prestijli lig tamamlanamamasına karşın BBC Sport, Premier Lig ödüllerini belirlemek adına takipçilerinin katılabileceği bir anket açtı. Açık ara lig lideri olan Liverpool, ödülleri domine ederken A Milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü de en iyi 11'de kendisine yer buldu. İşte 11'deki diğer oyuncular...

Premier Lig'iPremier Lig'in tamamlanmamasına rağmen BBC Sport, takipçilerinin oylamarıyla belirlediği yılın en iyi 11'inde Çağlar Söyüncü'ye de yer verdi. BBC Sport'un yaptığı oylama sonucunda seçilen 11'in savunmasında lider Liverpool'un oyuncuları haricinde yalnızca Çağlar Söyüncü bulunuyor.n tamamlanmamasına rağmen BBC Sport, takipçilerinin oylamarıyla belirlediği yılın en iyi 11'inde Çağlar Söyüncü'ye de yer verdi.
En iyi 11'in kalesini Liverpool'un file bekçisi Alisson korurken savunma hattında Çağlar'a yine kırmızılardan Andrew Robertson, Alexander Arnold ve Virgil van Dijk eşlik ediyor. Seçilen 11'de 7 Liverpool, 2 Manchester City, 1 Manchester United ve 1 de Leicester City oyuncusu bulunuyor.
Ayrıca oylamada Yılın Menajeri ödülünü Jürgen Klopp ve Yılın Oyuncusu ödülünü Jordan Henderson kazandı. Yılın Genç Oyuncusu ödülü Alexander Arnold'a gittii.
Yılın Golü ödülünü Burnley'e attığı jeneriklik golle Tottenham oyuncusu Heung-min Son kazandı. İşte Premier Lig'de yılın 11'i...
Alisson (Liverpool)
Andrew Robertson (Liverpool)
Virgil van Dijk (Liverpool)
Çağlar Söyüncü (Leicester City)
Alexander Arnold (Liverpool)
Jordan Henderson (Liverpool)
Bruno Fernandes (Manchester United)
Kevin De Bruyne (Manchester City)
Sadio Mane (Liverpool)
Sergio Aguero (Manchester City)
Mohammed Salah (Liverpool)