Mustafa Reşit Akçay: Oynamak istemeyen oyuncularımız var

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, oyuncularından Pazdan'ın kendisine ulaştığını ve ‘Yönetimle görüşelim, para almayalım ve antrenmanlara çıkmayalım' dediğini açıkladı.

MKE Ankaragücü´nde bugün başlaması beklenen antrenmanlar, futbolculardan gelen talep üzerine 11 Mayıs Pazartesi gününe kadar ertelendi. Başkent ekibinde yöneticiler, teknik ekip, futbolcular ve kulüp çalışanlarına dün 4´erli gruplar halinde corona virüsü testi yapılmış, takımın tecrübeli isimlerinden birinin test sonucu pozitif çıkmıştı.

Tecrübeli futbolcunun, hastaneye kaldırılmasının ardından başkent ekibinde bugün başlaması gereken antrenmanlara da bir süre daha ara verildi.

‘FRİKİKTE BARAJ NASIL KURULACAK?’

Son durum ile ilgili BeinSports’a değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay çarpıcı açıklamalar yaptı. Futbolcuların oynamak istemediğini belirten Akçay, ”Ligle ilgili hangi karar alınırsa alınsın biz kabul ederiz. Krizi fırsata çevirebiliriz. Altyapılara daha fazla önem vererek borçlanmayı ortadan kaldıran bir anlayış ortaya çıkarılabilir. Ama bizim işimiz çok temaslı bir iş. Frikik olduğunda baraj nasıl kurulacak? Oynamak istemeyen oyuncularımız var. İsim vereyim Pazdan bugün bana ulaştı ve ‘yönetimle görüşelim, para almayalım ve antrenmanlara çıkmayalım” ifadelerini kullandı.

Ankaragücü pozitif vaka sonrası idmanlara ara verdi Saha çalışmalarına başlayan Ankaragücü`nde yapılan kontroller sonrası bir futbolcunun Covid-19 testi pozitif çıkınca idmanlara yeniden ara verildi. DHA`nın haberine göre corona testi pozitif çıkan futbolcu Ricardo Faty... İlgili Haberi Oku

21:485 Mayıs 2020