SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsim benzerliği yıldız ismin başına bela oldu! Gelen tepkilere cevap verdi

Michael Jordan ve Chicago Bulls efsanesini anlatan The Last Dance belgeselinde yer alan bir olay, Isaiah Thomas'a tepki yağmasına neden oldu. Isaiah Thomas'ın isminin veriliş hikayesi de yaşanan duruma ironi kattı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 15:35, 04/05/2020
İsim benzerliği yıldız ismin başına bela oldu! Gelen tepkilere cevap verdi

İlgiyle izlenen The Last Dance belgeselindeki bir bölüm, şu anda boşta olan NBA yıldızı Isaiah Thomas’ın başına bela oldu. Michael Jordan ve Chicago Bulls takımını konu olan belgeselin bir bölümünde Isiah Thomas’ın yaptıklarına tepki gösteren basketbolseverler, isim benzerliği yüzünden Isaiah Thomas’ı hedef aldı.

NBA’de 1991 yılında Chicago Bulls ile Detroit Pistons takımları arasında oynanan Doğu Konferansı finallerinde Isiah Thomas ile Michael Jordan arasında yaşanan gerilimin anlatıldığı bölüm, Isaiah Thomas’ı zor durumda bıraktı. Michael Jordan’ın elini sıkmayan Isiah Thomas’a tepki gösteren basketbolseverler, yanlışlıkla Isaiah Thomas’ı hedef aldı.

Durumu Twitter hesabından anlatmaya çalışan Isaiah Thomas, “Hepiniz bana Jordan’ı üzmeye çalışan benmişim gibi kızgınlık mesajları atıyorsunuz” mesajını paylaştı. 31 yaşındaki Isaiah Thomas’ın, 1991 yılında henüz 2 yaşında olduğu ise basketbolseverlerin gözünden kaçtı.

Babası bir Los Angeles Lakers taraftarı olan Isaiah Thomas’ın ismi, Detroit Pistons ile Los Angeles Lakers arasında oynanan 1989 NBA Finali sonrası koyulmuş. Bir arkadaşı ile iddiaya giren Isaiah Thomas’ın babası, Los Angeles Lakers kaybedince, ironik bir şekilde oğlunun ismini Psitons’ın efsane pivotu ve Michael Jordan ile gerilim Isiah Thomas’a yakın olan Isaiah olarak koymak zorunda kalmış.

Yayınlanma Tarihi:15:30,