SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona virüsü nedeniyle online şenlik

Dünya Değişim Akademisi tarafından her iki ayda bir gerçekleştirilen Ankara Değişim Şenliği, Covid-19 nedeniyle alınan önlemler kapsamında tüm dünyaya online olarak sunulacak.

Güncellenme: 16:05, 04/05/2020
Corona virüsü nedeniyle online şenlik

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, her türlü virüse karşı dayanıklılığın artırılması, oluşan stres ve gerilimin ortadan kaldırılıp moral ve motivasyonun yükseltilmesi amacını taşıyan Dünya Değişim Akademisi’nin gerçekleştirdiği online Değişim Şenliği 8-9-10 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

“Değişim Seninle Başlar!” sloganını taşıyan online şenlikte hem teorik hem pratik bilgilerin yanı sıra; herkesin evde kolaylıkla yapabileceği 6 enerji merkezi çalışmasına yer verilecek. Üç gün boyunca online olarak devam edecek Ankara Şenliği'nde katılımcılara; nefes, biyoenerji, konsantrasyon, gevşeme alanlarında farkındalık çalışmaları sunulacak. Altı temel enerji merkezini arındırmak ve aktifleştirmek için uygulanan tekniklerle, özgüven, yaratıcılık, kararlılık, sevgi, iletişim yeteneği ve zihinsel güç geliştirilecek.

Ankara Değişim Şenliği organizasyonunda yapılan çalışmaların yararları ise değişim uzmanlarınca şöyle açıklanıyor:

“Nefes çalışmaları ile sinir sistemi gevşer. Böylece kişi olaylara daha pozitif ve çözüm odaklı bakmaya başlar. Öfke kontrolü sağlanır. Biyoenerji çalışmaları ile organizma enerji ile dolar ve kişi kendisini daha mutlu hisseder. Vücut çalıştırma teknikleri bedenin hem güçlenmesine hem de esnekliğinin artmasına yardımcı olur. Evde olup, daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel problemler giderilir. Metabolizma hızlanır. Teknikler, sağlıklı ve kalıcı zayıflamaya büyük katkı koyar. Konsantrasyon teknikleri sayesinde odaklanma gelişerek, zekâ aktifleşir. Gevşeme çalışmaları sayesinde stres, gerilim ve günümüzün en sık rastlanan problemlerinden olan uykusuzluk ve depresyon giderilir. Moral ve motivasyon artar. Çalışmalar, içinde bulunduğumuz süreçte bağışıklık sistemini güçlendirerek, virüse karşı dayanıklılığı artırır.”

Online şenlik Programı:

8 Mayıs CUMA:

11.00- Kök enerji merkezi çalışması – Özgüvenin geliştirilmesi

12.30- Söyleşi

19.30- Pelvis enerji merkezi çalışması – Yaratıcılığın geliştirilmesi

21.00- Söyleşi

9 Mayıs CUMARTESİ:

11.00- Karın enerji merkezi çalışması -Kararlılığın geliştirilmesi

12.30- Söyleşi

17.00- Göğüs enerji merkezi çalışması – Sevginin geliştirilmesi

18.30- Söyleşi

10 Mayıs PAZAR:

11.00- Boyun enerji merkezi çalışması- İletişim yeteneğinin geliştirilmesi

17.00- Alın enerji merkezi çalışması – Zihinsel gücün geliştirilmesi