SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Cristiano Ronaldo’nun hedefi Pele’nin rekorunu kırmak’

Manchester United'ın eski kaptanı Gary Neville, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun, efsane futbolcu Pele'nin gol rekorunu kırmaya çalıştığını söyledi.

Güncellenme: 10:11, 02/05/2020

SkySport yorumcusu Gary Neville, Manchester United’dan eski takım arkadaşı Cristiano Ronaldo ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.

Neville yaptığı son yorumda Manchester United’dan takım arkadaşı Cristiano Ronaldo’nun Pele’nin Guinness rekorlar kitabına giren ‘Dünyanın en çok gol atan futbolcusu’ ünvanını ele geçirmek…

Gary Neville Ronaldo ile ilgili açıklamalarında, “Dünyanın en iyisi olma arzusu her zaman vardı. Bireysel ödüllerin kendisi için bu kadar önemli olduğunu söyleyen ender kişilerden birisidir. Gerçekten çok çalıştı ve bulunduğu yeri hak ediyor” dedi.

Portekizli futbolcunun hakkında flaş bir iddiada bulunan Neville, “Her zaman en iyisi olma takıntısı var. Profesyonelliği de her geçen gün artıyor. Bana göre hedefi Pele’nin gol rekoru. Tüm zamanların en iyi oyuncusu olmadan futbolu bırakmayacak. Bu sayede onun oynadığı takımlar da hep kupalar kazanacak” şeklinde konuştu.

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre; Pele’nin 37 yaşına kadar kulüp ve Brezilya Milli Takımı’nda toplam 1279 golü bulunuyor. 35 yaşındaki Cristiano Ronaldo’nun ise 725 golü var.

Yayınlanma Tarihi:10:06,