SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Aksoy: Sergen Yalçın’ın gözüne girmek istiyorum

Beşiktaş'ın Sivasspor'a kiraladığı Fatih Aksoy, kariyerine siyah-beyazlı kulüpte devam etmek istediğini söyledi. Fatih Aksoy, Sivasspor ile şampiyonluk yaşayıp sonrasında Sergen Yalçın'ın gözüne girerek Beşiktaş'ta kalmayı düşündüğünü ifade etti.

Güncellenme: 10:49, 01/05/2020
Fatih Aksoy: Sergen Yalçın’ın gözüne girmek istiyorum

Sivasspor’da kiralık olarak forma giyen ve bonserivisi Beşiktaş’ta olan Fatih Aksoy çarpıcı yorumlarda bulundu ve Süper Lig’de karşısında en zorlandığı ismin Sosa olduğunu söyledi. Spor Arena’nın Instagram canlı yayınında “Takım bana ‘Busquets’ diye seslenmeye başladı” diyen genç yetenek “Sergen Yalçın’ın gözüne girmek istiyorum. Beşiktaş’ta kalmak istiyorum” şeklinde konuştu. Fatih Aksoy’un açıklamaları şöyle:

“Sezon bittiğinde Beşiktaş yönetiminin ve teknik direktörün kararı önemli. İlk hedefim Beşiktaş kampına giderek elimden geleni yapmak ve sonrasında o formasıyla süre almak ve oynamak istiyorum. Rıza hocanın üstümde emeği çok ama benim elimde olan bir şey yok. Bu 8 maçtan sonra Beşiktaş’ta kalmak istiyorum. Sergen Yalçın’ın gözüne girmek istiyorum. Sonrasında kararı veririz diye düşünüyorum. Sivasspor ile şampiyonluk yaşayıp gelecek sezon Beşiktaş’a hizmet etmek istiyorum.”

“BEŞİKTAŞ MAÇI ÖZELDİ”

“Bu sezon en güzel maç Kayserispor maçı diyebilirim. O karşılaşmayı 4-1 kazanmıştık ve ben de kendimi orta saha olarak hissetmeye başlamıştım. Sadece kesicilik değil, topla da istediklerimi yapabildim. Beşiktaş maçı da özeldi.”

“ŞAMPİYONLUK ŞARTLARI EŞİT”

“Takımdaki oyuncuların çok konuşulmasının sebebi takım olarak yukarılarda olmamız ve takım halinde iyi performans göstermemiz diyebilirim. Herkes gücünü takım için kullanıyor ve bundan keyif alıyor. Devre arasında herkes bizi konuşuyordu. Bunun sebebi saha içinde takımdaşlık göstermemizdi. Burada şampiyonluk mücadelesi vermek, üst üste haftaları lider bitirmek çok önemliydi. Beşiktaş’ta da çok katkım olmamasına rağmen 2 şampiyonluk gördüm. O anlar da bana tecrübe kattı. Takımımızda da Caner ağabey, Yasin ağabey gibi büyük kulüplerde oynamış oyuncular da var. Kalan 8 haftada önemli bir şansımızın olduğunu düşünüyorum. İlk 4 takım arasında şansların şampiyonluk için eşit olduğunu düşünüyorum.”

“BUSQUETS’E DİKKAT EDİYORUM”

“Bir oyuncuyu idol görmektense benim bölgemde oynayanlardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Devre arasında bir röportajda Busquets’i idol olarak aldığımı söylemiştim. Sonrasında takımdakiler makara yapmaya başladı. Bana ‘Busquets’ diye seslenmeye başladılar. Orta sahada oynarken biraz daha Busquets’e dikkat ediyorum, izliyorum.”

“DUYGUSAL OLARAK ZOR MAÇTI”

“Yetiştiğim takıma karşı oynamak zordu. Beşiktaş’a oynamanın zor olacağını biliyordum. Beşiktaş’ta yetiştiğim için Vodafone Park’ta oynamanın zor olmayacağını düşünüyordum ama öyle olmadı. Ancak düdük çaldıktan sonra profesyonel olarak işimi yapmaya çalıştım. Duygusal olarak maç önü ve maç sonu zordu.”

“MİLLİ TAKIM HER OYUNCUNUN HAYALİ”

“Milli takım çok ayrı bir yer. Her oyuncunun hayalidir. Türk insanı için bayrağına hizmet etmek en kutsal şeydir. Milli takım hocasıyla da tanışıyoruz. Bu benim için ayrı bir motivasyon kaynağı oluyor. Şu an hazırım demek istemiyorum. Ne zaman davet edilirsem elimden geleni yapmaya çalışırım. Kadroda olmazsam da her Türk futbolcu gibi kadroda olan oyuncuları performansımla zorlamaya çalışacağım. Kararı her zaman hoca verir. Şenol hoca ne zaman çağırırsa elimden geleni yaparım. Umarım o formayı giymek en yakın zamanda nasip olur.”

“HAYALİM BEŞİKTAŞ’TA OYNAMAK”

Benim yaşıma yakın Türk oyuncuların Avrupa’da başarılı olması benim içimdeki ateşi de yaktı. Elbette Avrupa’da oynamak isterim. Türkiye’de en büyük hayalim ise Beşiktaş’ta sürekli oynamak ve kazanılacak şampiyonluklara katkı vermek. Sonrasında da umarım takım kaptanı olabilirim.

“MERT HAKAN VE EMRE KILINÇ YORUMU”

“Anadolu takımında iyi oynadı ama büyük takımda baskıyı kaldıramaz gibi düşüncelere katılmıyorum. Zeki ve Çağlar 2. ligden Avrupa’ya gittiler ve transfer olurlarsa 30-40 milyon euro gibi paralar takımlarına kazandıracak. Sivasspor’da bu sene Türk oyuncu çok fazlaydı ve bunun avantajlarını yaşadık. Büyük takımlarda sürekli hücum yapılması beklenir, biz de bu sezon aynı oyun tarzıyla oynadık. İki oyuncu da gittikleri takımda devamlı oynarlarsa bir sene sonra büyük paralara Avrupa’ya transfer olabilirler. Gittikleri takımda büyük, kariyerli oyuncular olacak. Hem takıma hem camiaya kendilerini kabul ettirmeleri gerekecek.”