SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pablo Martin Batalla Bursaspor’a dönüyor

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, yeşil beyazlı kulübün unutulmaz ismi Pablo Batalla'nın önümüzdeki sezondan itibaren teknik ekipte yer alacağı müjdesini verdi.

Güncellenme: 00:51, 30/04/2020
Pablo Martin Batalla Bursaspor’a dönüyor

TFF 1. Lig’de 3. sırada yer alan Bursaspor’un başkanı Mesut Mestan, TRT SPOR’a açıklamalarda bulundu.Mestan, liglerin geleceği ile ilgili, “Biz oynayacak gibi planlamalarımızı yapıyoruz. Oynayın derlerse hedef Süper Lig; oynamayın derlerse oynamayız. Ama bizim oynama yönünde olduğumuzu söylemek isterim” dedi.

Burak Kapacak ile Ozan Koç ile ilgili çıkan transfer haberleri ile ilgili ise, “İkisi için de teklifler geliyor ancak biz iki oyuncumuzla devam etmek istiyoruz. Oyuncularımın Süper Lig’de bizimle beraber oynamasını istiyorum. Ancak gelen tekliflerden de kıvanç duyuyoruz.” açıklamasını yaptı.

‘GELECEK SEZON BİZİMLE’

Mestan, kulübün efsanesi Pablo Martin Batalla hakkında ise dikkat çekici ifadeler kullandı. Sezon başında teknik ekipte yer alması için anlaşmaya vardıklarını açıklayan Mesut Mestan, “Batalla ile anlaşmıştık. Türkiye’de kurs açılmadığı için dahil edemedik ancak gelecek sezon teknik ekipte bizimle birlikte olacak” dedi.

Mestan’ın diğer açıklamaları şu şekilde:

“Şu an hiçbir şey yok. Sıfır kuruş. 1. Lig’in geliri de malum. Gelenler de alacaklılara gitti. Bize gelen bir şey yok. Şu an üçüncü sıradayız. İyi bir kadro kurmuştuk. Hak ettiğimiz Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Puan silme gibi bir konu söz konusu değil. FIFA ile tüm görüşmeleri yaptık. Sezon başında yaşadığımız şanssızlıklar önceki yönetimle alakalıydı.”