SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da Merkel konuştu, Bundesliga’da gözler 6 Mayıs’a çevrildi!

Corona virüsü nedeniyle 30 Nisan'a kadar askıya alınan Bundesliga ile ilgili devam kararının resmen çıkması beklenirken Angela Merkel'in açıklamalarının ardından karar tarihi 6 Mayıs'a ertelendi. DFL (Alman Futbol Ligi) mayıs ayı içinde sezonun yeniden başlamasını talep ediyor.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 20:40, 30/04/2020
Almanya’da Merkel konuştu, Bundesliga’da gözler 6 Mayıs’a çevrildi!

Almanya’da Şansölye Angela Merkel, Bundesliga’nın devam etmesine yönetlik süreçle ilgili adımların şartlar oluşursa 6 Mayıs’tan itibaren atılabileceğini ifade etti. Merkel, “Disiplinli kalmamız ve sağlık yönergelerine sıkı sıkıya uymamız kesinlikle şarttır” dedi.

Video konferans aracılığıyla düzenlediği basın toplantısında salgın tedbirlerinin gevşetilmesi hakkında bilgi veren Merkel, spor organizasyonlarının geleceği için sağlık uzmanlarının tavsiyelerini dinleyeceklerini söyledi.

DFL 30 Haziran’a kadar bitirmek istiyor!

Bundesliga ile ilgili olarak devam kararının resmen verilmesi bu hafta beklenirken 30 Nisan’a kadar askıya alınan ligin mayısta yeniden başlaması bekleniyordu. DFL (Almanya Futbol Ligi), sponsorluk anlaşmalarına bağlı kalmak adına 30 Haziran’a kadar kalan 9 maçı bitirmek istiyor.

İLGİLİ HABER Son dakika... Fransa Ligue 1`de PSG şampiyon ilan edildi! Son dakika... Fransa Ligue 1`de PSG şampiyon ilan edildi!

Sağlık ekiplerinin maçlara çıkacak oyunculara ve kulüp görevlilerine testler yapması beklenirken DFL yaptığı açıklamada sezona mayıs ayında devam etmek istediklerini yineledi. Almanya’da şu ana kadar toplam 162 bin 123 vaka tespit edildi. Corona virüsü nedeniyle 6 bin 518 kişi ise hayatını kaybetti.

Almanya’nın komuşlarından Hollanda ve Fransa’nın sezonu iptal etme kararı alması da ülkede soru işaretleri doğmasına sebep oluyor.

Yayınlanma Tarihi:20:34,