SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig ne zaman başlayacak? Maçların oynanacağı tarih belli mi?

Süper Lig'in başlayacağı tarih futbol tutkunları tarafından merakla araştırılıyor. Şampiyonluk yarışı kızışırken yayılan virüs salgını nedeniyle verilen ara Süper Lig'de kritik maçların oynanamamasına neden oldu. İşte Süper Lig'in başlama tarihine dair açıklamalar...

Güncellenme: 10:36, 28/04/2020
Süper Lig ne zaman başlayacak? Maçların oynanacağı tarih belli mi?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkan Vekili Servet Yardımcı, Süper Lig’in ne zaman başlayacağı konusunda, “10 maç gününe ihtiyacımız var. Haziran ortasında başlarsak, temmuz sonunda bitiririz diye planlıyoruz. Planlama normal lig formatı üzerine. Seyircisiz oynama durumu ise kesin” açıklamasını yaptı.

SÜPER LİG NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TFF Birinci Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, liglerin yeniden başlama tarihinden nasıl bir formatta oynanacağına, transfer döneminden gelecek sezona kadar birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun TFF, Kulüpler Birliği Vakfı ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla dün yaptığı toplantıda TFF Başkanı Nihat Özdemir'in dile getirdiği öneriden bahseden Yardımcı, “Nihat başkanımız bir öneride bulundu. Tüm bunlar, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kararlarıyla ortaya çıkacak. Nihat Bey'in düşüncesi, son gelişmeleri değerlendirelim, haziran ortasında ligleri başlatalım. 8 maç gününe ihtiyacımız var. 2 gün de kupa ihtiyacımız var. Bir de final var. 10 maç gününe ihtiyacımız var. Haziran ortasında başlarsak, temmuz sonunda bitiririz diye planlıyoruz. Gelecek hafta bununla ilgili daha net bir tablo çıkar. Planlama normal lig formatı üzerine. İstanbul veya Antalya diye bir planımız olmadı. Tabii şartlar bunu gerektirirse açık kapı bırakmakta fayda var. TFF olarak böyle bir planlama hiç yapmadık. Seyircisiz oynama durumu kesin” ifadelerini kullandı.