SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski NBA oyuncusu Sebastian Telfair’i corona yıktı! Önce kardeşini şimdi de annesini kaybetti

NBA'de çeşitli takımlarda forma giyen 34 yaşındaki eski basketbolcu Sebastian Telfair, erkek kardeşi Dan Turner'ın ardından şimdi de 64 yaşındaki annesi Erica Telfair'i de corona virüsü nedeniyle kaybetti.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 19:33, 28/04/2020
Eski NBA oyuncusu Sebastian Telfair’i corona yıktı! Önce kardeşini şimdi de annesini kaybetti

NBA’de çeşitli takımlarda forma giyen ve 2017’ye kadar da Çin’de kariyerini sürdüren 34 yaşındaki eski basketbolcu Sebastian Telfair’in erkek kardeşinin ardından annesi de corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

2004’te liseden direkt olarak NBA’e ‘draft’ine giren ve ilk turda 13. sırada Portland Trail Blazers tarafından seçilen oyun kurucunun eski antrenörü Dwayne Morton, New York Post’a Telfair’in erkek kardeşi Dan Turner’ın 28 Mart’ta corona virüsüne karşı olan savaşında yenik düştüğünü açıklamıştı.

Telfair’in kuzeni olan eski NBA yıldızı Stephon Marbury de geçen ay The Undefeated’a verdiği röportajda Telfair’in annesi ve erkek kardeşinin virüs ile mücadele ettiğini duyurmuştu.

İLGİLİ HABER NBA`e girmek için gün sayan Teshaun Hightower, cinayetten tutuklandı! NBA`e girmek için gün sayan Teshaun Hightower, cinayetten tutuklandı!

Turner’ın ölüm haberin ardından Telfair’in corona virüsü tedavisi gören 64 yaşındaki annesi Erica Telfair de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Sekiz farklı takımda oynadı…

Sebastian Telfair kariyeri boyunca Portland Trail Blazers, Boston Celtics, Minnesota Timberwolves, Los Angeles Clippers, Cleveland Cavaliers, Phoenix Suns, Toronto Raptors ve Oklahoma City Thunder formalarını giymişti.

34 yaşındaki Telfair, Nisan 2019’da Brooklyn’de silah bulundurmaktan suçlu bulunmuştu. Ağustos 2019’da üç buçuk yıl hapse mahkum edildi, ancak 500 bin Dolar kefaletle, hapis cezası akşam 7’den sabah 7’ye kadar ev hapsine çevrildi.