SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz’ın açıklamaları Çin’de olay yarattı!

Beşiktaş'ın kaptanı Burak Yılmaz'ın Çin'de forma giydiği dönemle ilgili yaptığı açıklamalar, Asya ülkesinde gündeme oturdu. "Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok" diyen Yılmaz'ın bu sözleri Çin'in haber sitelerinde manşetlere taşındı.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'ın resmi Instagram hesabında canlı yayına katılan Burak Yılmaz, Çin'de forma giydiği dönemde pazarda görükleri karşısında şok olduğunu belirtmişti.
"Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok" diyen tecrübeli futbolcunun bu sözleri Çin medyasında gündem oldu.
Yılmaz, "Çin'de neler yeniyor neler yani. Pazarda gördüklerimden sonra şok olmuştum. Çok enteresan şeyler yiyorlar. Köpek, onların yediklerinin yanında iyi kalıyor. Kültürleri böyle" demişti.
Çin basını, 2 sene Beijing Guoan'da forma giyen Burak Yılmaz'ın bu açıklamalarını manşete taşıdı.
Sohu sitesi, "Beijing Guoan'ın eski futbolcusu Burak Yılmaz, Çin hakkında kötü şeyler söyledi. Çinlilerin yemekte sınırı olmadığını ve bunun bir kültür olduğundan bahsetti. Bu sözleri Çin'de tartışma yarattı" ifadelerini kullandı.
South China Morning Post'ta yer alan haberde ise "Burak Yılmaz, Çin'de gördükleri karşısında şok olmuş..." başlığı kullanıldı.
Golcü futbolcu, Beijing Guoan'da forma giydiği 32 maçta 19 gol atmıştı.