SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: ‘Özür bekliyorum…’

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Yüzde Yüz Futbol'da gündemi değerlendirdi. Gündeme dair konuşan Dilmen, "Türkiye'de ilk corona virüsü vakası çıktığında seyircisiz oynandı maçlar. Ortalık ayağa kalktı. Bana, federasyona, herkese beddua ettiler. Şimdi 105 bin vaka var. Kulüpler 'Oynayalım maçları' diyor. Özür bekliyorum" dedi.

Güncellenme: 22:37, 25/04/2020
Rıdvan Dilmen: ‘Özür bekliyorum…’

NTV’de Yüzde Yüz Futbol programına katılan ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen yine çok konuşulacak çarpıcı açıklamalar yaptı. Maçların haziranda oynanmaya başlanacak olması üzerine konuşan Dilmen, “Türkiye’de ilk corona virüsü vakası çıktığında seyircisiz oynandı maçlar. Ortalık ayağa kalktı. Bana, federasyona, herkese beddua ettiler. Şimdi 105 bin vaka var. Kulüpler ‘Oynayalım maçları’ diyor. Özür bekliyorum. Ne oldu? Para, sağlığı bozar” dedi.

Dilmen “17 kulübün futbolcusu Emre Belözoğlu’nu aramış ve ‘Ağabey, oynayalım, bize öncülük edin’ demişler, oynamak istemişler. 104 bin vaka varken oynamak istiyorlarsa, bunun tek nedeni paradır” dedi ve mali olarak kulüplerin bu dönemde artan sıkıntılarına gönderme yaptı.

“Bir tavsiyede bulunayım, Dominik’te oynasınlar”  diyen Rıdvan Dilmen, “Voleybol var, ayak tenisi var, futbol var… Demek ki orada sorun yok, olsa Acun yapmaz! Espri yapıyorum tabii. Kulüplerimiz batmış durumda, oynamak istemelerinin nedeni bu” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol: `Olacak iş değil! İşin kötüsü kimsenin de umrunda değil...` Mehmet Demirkol: `Olacak iş değil! İşin kötüsü kimsenin de umrunda değil...`

Borçlara da değinen Dilmen, “Maaş kesintisini Türkiye niye uygulayamaz? Yerlide sorun yaşayamazsınız ama Skrtel, 1 yıl önceki parasını FIFA’dan alıyor. Karius feshetti, gitti. Denizlispor kalecisi feshetti. Fedakarlık yaparlar ama milyonlarca Euro borç, oyunculara olan geçmiş borçlar” dedi ve ekledi: “Elneny, Falcao, Sosa… Skrtel, geçen sene hiç parasını almamış. Karius yıllık 1.5 milyon Euro alıyormuş, 1.6 milyon Euro’yu zaten ödememişler. Bu iş, krizli bir şekilde başlayacaktır. Yüzde 30 fedakarlığa herkes hazırdır ama geçmişe dönük borçlar ne olacak?”