SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kritik görüşme hazırlığı!

Türkiye Futbol Federasyonu, haftaya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüşmeyi planlıyor.

Güncellenme: 14:43, 23/04/2020
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kritik görüşme hazırlığı!

Türkiye Futbol Federayonu, daha önce liglerin haziran ayında başlamasını öngördüklerini açıklamıştı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; TFF yöneticileri, UEFA'nın bugün kendisine üye 55 ülke federasyonuyla yapacağı videokonferansın ardından ligin seyriyle ilgili görüşmelerin yoğunlaşacağını ifade etti.

Futbol Federasyonu yöneticileri, corona virüsü salgını nedeniyle şu anda bir belirsizlik ortamının mevcut olduğunun altını çizerken, önümüzdeki hafta hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hem de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşmeyi planladıklarını kaydetti.

İdareciler, bu görüşmede, TFF'nin hazırladığı 10 farklı senaryonun masaya yatırılacağını, gelişen son olaylar doğrultusunda yapılan çalışmalarla ilgili iki bakanın görüşlerinin alınacağını belirtti.

Bu kritik zirve sonrası maçların oynanıp oynanmayacağının, eğer liglere devam edilecekse bunun hangi plan dahilinde gerçekleşeceğiyle ilgili durumun biraz daha netleşmesi bekleniyor.

WHO: 2021 SONUNA KADAR ASKIYA ALIN

UEFA'nın 55 üye ülke federasyonlarıyla önceki gün yaptığı toplantıda liglerin tamamlanmasını istemesinin ardından Dünya Sağlık Örgütü (WHO), futbolla ilgili önemli bir tavsiyede bulundu. WHO, uluslararası organizasyonların 2021 sonuna kadar askıya alınması tavsiyesinde bulundu. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, milli maçlar gibi uluslararası organizasyonların 2021 yılının sonuna kadar askıya alınmasını öneren WHO, turnuvaların planlamasının, salgın tehlikesi geçtikten sonra yapılması görüşünü sundu.

‘SPORCULAR MASKE TAKIP RİSKİ AZALTSIN'

Bilim insanları, sporcuların karşılaşmalarda maske takarak enfekte riskini azaltabileceğini düşünüyor. Edinburg Üniversitesi'nde halk sağlığı uzmanı olarak görev yapan Doktor Rowland Kao, sporcuların maske ile sahadaki meslektaşlarını koruyabileceğini düşünüyor. Kao, “Maske takarak havada asılı taneciklerin dolaşımını minimuma indirebilirsiniz” dedi.