SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig’in şifresiz olarak dönmesi gündemde

Corona virüsü nedeniyle ara verilen İngiltere Premier Lig'in seyircisiz olarak dönme ihtimali nedeniyle maçların şifresiz olarak yayınlanması gündemde. Süper Lig için de TFF Başkanı Nihat Özdemir yayıncı kuruluş ile bir görüşme gerçekleştirileceğini belirtmişti.

İngiltere Spor Bakanlığı Sekreteri Oliver Dowden, Premier Lig'in corona virüsü salgının ardından maçları "şifresiz" yayınlamak için proje hazırladığını söyledi.
"PREMIER LİG BUNUN İÇİN UĞRAŞIYOR"

Oliver Dowden, "Ben bu kararı destekliyorum. İngiltere'nin seyircisiz oynatıp, birçok insanın maçlara ulaşmasını engellemesi doğru bir mesaj olmaz. Gelirin büyük kısmının yayından geldiğinin farkındayım ancak bunu çözmek için farklı yöntemler de bulunabilir. Şu anda Premier Lig bunun için uğraşıyor" dedi.
İngiltere'de şu anda BT Sports ve Sky Sports, maçların yayın haklarını elinde bulundururken, karşılaşmaları şifreli şekilde yayınlıyor.
ALMANYA VE PORTEKİZ DE AÇIKLAMIŞTI

Corona virüsü salgınının ortaya çıkmasının ardından maçların seyircisiz oynanmaya başladığı dönemde Almanya ve Portekiz'de yayıncılar, karşılaşmaları şifresiz yayınlayacağını duyurmuş ve izleyicilerin sempatisini kazanmıştı.
SÜPER LİG İÇİN GÖRÜŞMELER OLACAK

Türkiye'de ise seyircisiz oynanan hafta maçlar şifreli yayınlanmış ancak başkan Nihat Özdemir, karşılaşmaların şifresiz yayınlanması için de görüşmeler olacağını belirtmişti.
İNGİLTERE CUMA TOPLANIYOR

Premier Lig'de kulüpler, Cuma günü videokonferansta bir araya gelerek, sezonun ne zaman başlayacağını tartışacak ancak maçların seyircisiz olması kesin gibi gözüküyor.
2 AYDA OYNANACAK

İngilizlerin sezonu Haziran başında tekrar başlatmayı planladığı ve kalan 9 haftalık fikstürü de 2 aya yayarak oynatmayı düşündüğü kaydediliyor.