SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi: ‘Ligler bir şekilde oynanacak’

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig'de sezonun geleceği hakkında konuştu. Sporx'e açıklamalarda bulunan Büyükekşi "Liglerin seyircili ya da seyircisiz olarak bir şekilde oynanacağını düşünüyorum ve planlamamızı da ona göre yaptık" dedi. Büyükekşi ayrıca, "Takım olarak 5 Mayıs'ta toplanma tarihi koyduk" diye konuştu.

Güncellenme: 20:36, 23/04/2020
Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi: ‘Ligler bir şekilde oynanacak’

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA’nın aldığı kararlardan sonra Sporx’ten Ali Budak’a değerlendirmelerde bulundu.

UEFA’nın kararını değerlendiren Mehmet Büyükekşi, “Liglerin seyircili ya da seyircisiz olarak bir şekilde oynanacağını düşünüyorum ve planlamamızı da ona göre yaptık. Türkiye’de bu virüs kontrol altına gibi duruyor. Sağlık bakanımızın açıklamalarını da takip ettiğimizde bunu daha iyi görebiliyoruz” dedi.

Büyükekşi, “Dört günlük sokağa çıkma yasağı önemli bir durum. Önümüzdeki hafta sonlarında da devam edecek gibi. 1 Mayıs itibari ile de sokağa çıkma yasağı uygulanacak gibi” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER UEFA`dan sezonu akıbeti üzerine flaş kararlar! Beklenen açıklama yapıldı UEFA`dan sezonu akıbeti üzerine flaş kararlar! Beklenen açıklama yapıldı

Süper Lig’in başlangıç tarihi için cuma günü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun da katılımı ile tüm kulüp başkanları ve federasyon yetkililerinin video konferans yapacağını ifade eden Büyükekşi, “Liglerin başlaması ile alakalı zaten TFF’nin öngörüsü vardı. Cuma günü bir toplantı olacak. Mayıs başında bir daha olması bekleniyor. Biz de takım olarak 5 Mayıs’ta toplanma tarihi koyduk” şeklinde konuştu.