SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’da büyük futbol tartışması! 7 kulüp oynamak istemiyor…

Corona virüsü salgını sebebiyle ertelenen İtalya Serie A'da hastalığa yakalananlar ve ölüm oranları futbolun oynanmasını engelliyor.

Güncellenme: 09:25, 22/04/2020
İtalya’da büyük futbol tartışması! 7 kulüp oynamak istemiyor…

Serie A’da kulüplerin ortak karar aldığı sezonun geri kalanının oynanması ile ilgili bildiriye 7 kulübün karşı çıktığı iddia edildi. İtalya Ligi Serie A’da kulüplerin ortak düzenlediği toplantıda hükümetin onayına sunacağı sezonun geri kalanının oynanması kararını 7 kulübün reddettiği iddia edildi.

RET OYU VERDİLER

İtalyan haber ajansı Adnkronos’un haberine göre; gerçekleşen toplantıda kulüplerin sezonun geri kalanının oynanmasına yönelik isteklerin görüşüldüğü ve 7 kulübün ret oy verdiği belirtildi. Bu 7 kulübün Torino, Sampdoria, Bologna, Parma, SPAL, Brescia ve Udinese olduğu da haberin devamında yer aldı.

İtalya Spor Bakanı Spadofora ülke için futbolda geri dönüşün büyük önem taşıdığını belirtmesiyle sezonun geri kalanının oynanma ihtimalinin yükseldiği değerlendirilmişti. Corona virüsünden en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden olan İtalya’da 7 kulübün karşı çıkmasına rağmen geri kalan 13 kulübün hükümet onay verdiği ve güvenceler alındığı takdirde yeniden oynamaya sıcak baktıkları da ifade edildi.

İtalya’da corona virüsünden etkilenen kişi sayısı 20 Nisan itibarı ile 180 binden fazla vaka, 2250’den fazla vefat eden insan olduğu belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:09:03,