SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Mor: ‘Çok abarttılar… Yeni Messi denmesini ben istemedim’

Milli futbolcu Emre Mor, kariyeriyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Emre Mor, "İnsanlar beni çok abarttı, benim hata yapmayacak bir oyuncu olduğumu düşündüler. Bana 'Yeni Messi' dediler. Bunu ben istemedim" derken özellikle Celta Vigo döneminde hataları olduğunu da kabul etti.

Güncellenme: 19:04, 22/04/2020
Emre Mor: ‘Çok abarttılar… Yeni Messi denmesini ben istemedim’

Kariyerine Yunanistan ekibi Olympiakos’ta devam eden ve corona virüsü sürecinde doğduğu ülke olan Danimarka’ya ailesinin yanına dönen milli futbolcu Emre Mor, yaşadıkları ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda ve itiraflarda bulundu.

Ülkesinde Viaplay Sport Live adlı programda açıklamalarda bulunan Emre Mor, “İnsanlar beni çok abarttı, benim hata yapmayacak bir oyuncu olduğumu düşündüler. Bana ‘Yeni Messi’ dediler. Bunu ben istemedim. ‘Hayır, ben yeni Messi değilim, ben sadece Emre Mor’um’ diye cevap verdim o dönemde. İnsanların beni o kadar abartmasını istemedim, çünkü kendi standartlarım ve hedeflerim vardı, insanların beni Messi diye çağırmasını istemiyorum” dedi.

Emre Mor, Dortmund’da bir anda kendisi için çıtanın yükselmesine adapte olamadığını söylerken “Ben gettodan çıkan bir çocuğum ve bir anda kendimi Almanya’da, Dortmund’da sokaklarda dolaşırken buldum, normal olamazdım. Zorlu günlerdi. En başta herkesin beni tanıması güzeldi, gururlandırıyordu ancak sonunda artık özgür olmadığımı hissettim” diye konuştu.

‘Daha akıllı olmalıydım…’

Kulüp tarihinin en pahalı transferi olarak gittiği Celta Vigo’da yaşadıklarını da anlatan ve çalkantılı süreçte hatalar da yaptığını kabul eden Emre Mor, “Danimarka’dan, küçük sevimli Danimarka’mdan ayrılmak kolay olmadı. Danimarka’daki antrenörler hep daha eğitici yaklaşıyordu, Celta Vigo’dakiler ise çok sertti. İdmana geç kalmak gibi ‘gençlik hataları’ yaptığımda, benim kötü tarafımı öne çıkardılar. Celta Vigo’da benim hatalarım oldu, daha akıllı olmalıydım. Hatalar yaptım. Bazı zamanlarda, kontrol edemediğim bir öfke problemim var, bunu kabul ediyorum. Bunu düzeltmek için çalışıyoruz ve kendimi de geliştirdim. Ancak bazen, sırf daha önce hatalar yaptığım için yanlış anlaşıldığımı hissediyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Mustafa Cengiz: 38.5 milyon TL`lik katkıları oldu Mustafa Cengiz: 38.5 milyon TL`lik katkıları oldu

‘İlk isteğim geri dönmek’

“Hep bir şeyleri konuşabilirsin ancak benim ilk istediğim şey, geri dönmek. Şu anda en iyi şekilde geri dönmek istiyorum, sonra ne olacağına bakacağım” diyerek tek dileğinin futbol sahalarına geri dönmek olduğunun altını çizen Emre Mor, “Yaz aylarında Olympiakos’ta mı olacağım, Celta Vigo’ya mı döneceğim, bilmiyorum şu anda. Herkes için garip bir yıl oldu. Kimseyle bir görüşme yapmadım şu anda. Corona sonrasında her şey donduruldu. O yüzden yarın ne olacak, bilmiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sezon tekrar başladığında, umarım en iyi formumda olurum” dedi.