SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid maçlarını Valdebebas’ta oynayabilir

Real Madrid corona virüsü sonrasında yeniden futbola dönülmesinin ardından La Liga'daki iç saha maçlarını tesislerinde bulunan 6 bin kişilik statta oynamak istediğini lig yönetimine teklif etti. La Liga yönetimi, Santiago Bernabeu'nun yaz mevsiminde yenileme çalışmasında olacağı için bu teklifi kabul etti.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 11:02, 21/04/2020
Real Madrid maçlarını Valdebebas’ta oynayabilir

İspanyol devi Real Madrid, corona virüsü nedeniyle iptal edilen La Liga karşılaşmalarının yeniden başlaması halinde maçlarını Valdebebas’ta yer alan tesislerinde oynayabilir.

Marca gazetesinde yer alan haberde, Santiano Bernabeu Stadı’nı büyütme çalışması yapan ve yaz mevsiminde de stattaki değişime hız verecek olan kulüp, corona virüsü nedeniyle maçların da seyircisiz oynanacak olmasından dolayı La Liga yönetimine Valdebebas’taki tesislerde yer alan Alfredo di Stefano Stadı’nda oynamak istediğini bildirdi.

Real Madrid’in bu talebi lig yönetimi tarafından kabul edildi. La Liga’nın lig maçlarına ev sahipliği yapacak olan bu tesis stadını kabul etmesinin ardından UEFA’nın Şampiyonlar Ligi maçı için ne cevap vereceği merak ediliyor.

Eğer İspanyol ekibi ilk maçta 2-1 yenildiği Manchester City’yi elemesi halinde Şampiyonlar Ligi’nde yoluna çeyrek finalle devam edecek.

Real Madrid’in B takımı olan Castilla’nın maçlarını oynadığı Alfredo di Stefano Stadyumu’nun 6 bin kişilik kapasitesi bulunuyor.

İLGİLİ HABER İspanya`nın Avrupa planı! Sezon devam etmezse... İspanya`nın Avrupa planı! Sezon devam etmezse...

Yayınlanma Tarihi:10:57,