SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Joao Pedro: ‘Zlatan bize 300 milyonum var dedi, ağzını açanı öldürürüm’

ABD takımlarından MLS'in yıldız oyuncusu Joao Pedro, eski takım arkadaşı Zlatan Ibrahimovic hakkında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Portekizli futbolcu, kaybettikleri Houston maçından sonra İsveçli futbolcunun kendilerini ölümle tehdit ettiğini söylerken, soyunma odasında yaptığı konuşmadan çok konuşulacak detaylar verdi...

Bir dönem ABD'de LA Galaxy forması giyen İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic, Amerika'da futbolunun yanı sıra açıklamaları ve yaptıklarıyla da gündemden bir türlü düşmedi.
2018 yılında Houston maçında 2-0 öne geçen Zlatan Ibrahimovic ve arkadaşları mücadeleyi 3-2 kaybedince, İsveçli yıldız çileden çıktı.
Portekiz basınına konuşan Joao Pedro, maçtan sonra soyunma odasında adeta terör estiren Ibrahimovic'in bütün takımı tehdit ettiğini söyledi.
İsveçli futbolcunun, "Eğer plaja gitmek ve Hollywood'u gezmek için buraya geldiyseniz söyleyin de bileyim. Bankada 300 milyonum var ve bir adaya sahibim. Bunların hiçbirine ihtiyacım yok" ifadelerini kullanarak takım arkadaşlarını azarladığı öğrenildi.
Ayrıca, Zlatan'ın kimsenin konuşmasına izin vermediğini söyleyen Pedro, "Eğer biriniz ağzını açarsa gerçekten onu öldürürüm" şeklinde konuştuğunu itiraf etti.
38 yaşındaki Zlatan'ın idmanlarda da ilgi odağı olmak için çabaladığını söyleyen Pedro, "Antrenmanda maç yapacaktık. Hocamız 'Maçı Pedro başlatsın çünkü onun doğum günü' dedi. Ama Zlatan 'Her gün benim doğum günüm, topu bana ver' dedi ve kahkaha attı" şeklinde konuştu.
Daha önce MLS tarihinin en iyi oyuncusu olduğunu söyleyen Zlatan Ibrahimovic, "Harika ve mükemmel şeyler yaptım. Bence, şakasız MLS tarihinin en iyi oyuncusu benim. Nereye gidersem gideyim böyle oynayabilirim, benim için çok kolay" demişti.
LA Galaxy formasıyla 56 maçta 52 gol atan Zlatan, ABD macerasının ardından Milan'a transfer olmuş ve İtalyan ekibinde çıktığı 10 maçta 4 gol atma başarısı gösterdi.