SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tüm dünyada hayat durdu, Belarus durmuyor! Absürd görüntüler…

Corona virüsü salgını ile tüm dünya genelinde spor organizasyonları durma noktasına gelirken Belarus'ta hayat bir şekilde devam ediyor. Ülkede düzenlenen MMA organizasyonunda hakemler, seyirciler ve görevliler maske takarken sporcular kıran kırana mücadele verdi. İşte ilginç görüntüler...

Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken spor müsabakaları da askıya alındı. Mart ayından bu yana dünya çapında "sosyal mesafe" vurgusu yapılırken Belarus'ta spor organizasyonları seyircili olarak devam ediyor.
Futbol maçlarının oynatılması ile dünya gündeminde kendine yer bulan hatta ligini hiç olmadığı kadar geniş bir yelpazede pazarlamayı "başaran" ülkede, doğası gereği sosyal mesafe olgusunun tam tersinde duran dövüş sporları da devam ediyor.
Reuters'ın servis ettiği bir dizi fotoğrafla ülkede düzenlenen bir MMA organizasyonunun oldukça absürd görüntülerle devam ettiği ortaya çıktı.
Organizasyonda az sayıdaki seyirci, hakemler ve çalışanlar maske takarken sporcular müsabakalarını gerçekleştirdi.
Hatırlanacağı üzere Dünya Sağlık Örgütü yaklaşık iki hafta önce özellikle Belarus'u uyarmış ve kitle çekebilecek tüm spor organizasyonların durdurulmasını tavsiye etmişti.
Belarus'ta şu ana kadar açıklanan verilere göre 4 bin 779 vakaya rastlandı, 42 kişi ise corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.
Fotoğraflar: Reuters