SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Flaş iddia! Golden State Warriors, Stephen Curry ve Klay Thompson’ı neredeyse gönderiyordu!

ABD'de yeni çıkan The Victory Machine adlı kitapta Golden State Warriors ile ilgili çarpıcı ve ilginç bir iddia yer alıyor. Gündeme damga vuran kitaptaki iddiaya göre Warriors; 2011'de Steph Curry ve Klay Thompson'ı, Chris Paul ile takas etmek istedi ancak takımların kabul ettiği takas Paul'den döndü!

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 20:44, 17/04/2020
Flaş iddia! Golden State Warriors, Stephen Curry ve Klay Thompson’ı neredeyse gönderiyordu!

ABD’li yazar Ethan Strauss’un yeni kitabı The Victory Machine, NBA’de yakın döneme damga vuran Golden State Warriors ve takımın dominant dış silahları Splash Brothers yani Stephen Curry ve Klay Thompson’ınn zaferlerle dolu yıllara gidişindeki çarpıcı detayları aktarıyor.

Şu an parıltılı bir şekilde tarihe miras kalan ve sundukları görkemli basketbol ile yeni bir oyunun manifestosunu ortaya koyan Warriors’ın 2011’de Thompson ve Curry’yi takas etmeye çok yaklaştığı ortaya çıktı.

Kitaptaki ifadelere göre 2011 yılında takımı New Orleans Hornets’ten (şimdi New Orleans Pelicans) ayrılmak isteyen Chris Paul takas talep ederken Hornets yönetimi Thompson ve Curry karşılığında Warriors’a yıldız oyun kurucuyu teklif etti. Warriors cephesi bu teklifi kabul ederken Paul, Golden State’te oynamak istemediği için takas suya düştü.

İLGİLİ HABER Steph Curry: `NBA`de corona virüsü testi yapılan ilk oyuncu benim` Steph Curry: `NBA`de corona virüsü testi yapılan ilk oyuncu benim`

Adı verilmeyen bir genel menajerin ifadelerine göre bu pek çok farklı tekliften yalnızca biri. “Warriors bilmeden o kadar şanslı bir şekilde Steph ve Klay’i büyük yıldız isimlerle takas edemedi ki…” diyen GM “Pek çok takım denedi ama başaramadı” ifadelerini kullandı.

O yaz Paul, Los Angeles Clippers’ın yolunu tutarken Hornets ise Anthony Davis’i draft etmişti. 2011 yazında ayrıca ABD’de farklı haber kaynaklarında yer alan iddialara göre Warriors, Kevin Love’ı takıma katmak için Thompson’ı takasta sunmuştu ancak bu çaba da başarısız olmuştu.

Curry, 2012’de sözleşmesini dört yıllık 44 milyon Dolar değerinde bir kontratla uzatırken 2015, 2017 ve 2018’de NBA’de şampiyonluğa ulaştı.