SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar Jr’ın renkli aile hayatı… Annesi, annesinin sevgilisi, kız kardeşi, menajerliğini yapan babası…

Geçtiğimiz günlerde Brezilya süper yıldız Neymar Jr.'ın annesi, Neymar'dan 6 yaş daha küçük olan 22 yaşındaki gamer ve model Tiago Ramos ile ilişkisi açıkladı. Neymar'ın sadece annesiyle sınırlı kalmayan rengarenk bir ailesi var...

Corona salgını birçoğumuzu evlere tıktı. Maddi kısıtlamalar ve depresyon, salgın hastalığın kendisi kadar insan hayatını zor kılıyor.
İnsanlar bu hengame içerisinde savrulup dururken futbolcu süper yıldız Neymar Jr.'ın hayatı televizyon şovlarını aratır cinsten. Brezilyalı ünlü sporcunun hayatındaki son gelişme, kendisinden 6 yaş küçük (22) bir gamer ve model olan Tiago Ramos'un Neymar'ın annesiyle ilişkiye başlaması oldu.
Neymar bu ilişkede bir sakınca görmediğini ve annesi Nadine Goncalves'i desteklediğini söylerken annesinin paylaşımına, "Mutlu ol annecim, seni seviyorum" şeklinde bir yorum bırakmıştı. Goncalves 4 sene önce Neymar Da Silva Sr. ile olan 25 senelik evliliğini bitirmişti. Golcalves'in sevgilisi Ramos, büyük bir Neymar hayranı. Öyle ki, 2017 senesinde bir mesaj bile yollamış. Mesajda, "Neymar müthiş bir oyuncusun. Sana olan duygularımı nasıl anlatabilirim, bilmiyorum. Ne zaman oynadığını görsem inanılmaz bir şekilde motive oluyorum. Umarım bir gün yanında olurum ve kardeşin olarak bu mektubu birlikte okuruz" demişti.
Kardeş demişken, Neymar'ın modellik yapan ve çok sıkı ilişkide olduğu Rafaella Beckran adında bir kız kardeşi bulunuyor. İkili o kadar yakın ki, ikisi de birbirlerinin silüetlerini kollarında dövme olarak taşıyor.
İkilinin ilişkisini tanımlamada sık sık kullanılan bir ayrıntı, Beckran'ın doğum günü olan 11 Mart tarihinde Neymar'ın her sene ya sakat ya da cezalı olması. Bunun dışında Beckran'ın kendi şöhreti kurmayı çoktan başardı. Ünlü modelin Instagram üzerinde 5 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.
Neymarın etkisinin çok daha fazla olduğu kişi ise babası Neymar Da Silva Sr.'dan başkası değil. Da Silva da oğlu gibi futbolcuydu ancak hiçbir zaman başarısını global seviyeye taşıyamadı. Da Silva oğlunun 2011'de Santos'ta parlamaya başladığı ilk senelerde bile oğlunun başarısını maddi bir kaynağa dönüştürmeyi başarmıştı.
Oğlu Neymar ile ilgilendiğini fark eden Katalan kulübü Barcelona'nın oğluyla anlaşma önceliğine sahip olması için 9 milyon Sterlin'lik bir ön ödeme koparmayı başarmıştı. Ardından transfer 2013 senesinde resmiyete dökülürken Da Silva bu sefer de menajerlik ücreti olarak 30 milyon Sterlin'in üzerinde bir para kopardı. Anlaşmanın tam olarak ayrıntıları bilinmemekle birlikte Barca'nın ödemeyi ne şekilde yaptığı da meçhul.
Peki ya gelecekte? Neymar şu anda PSG forması giyiyor ve belki ileride oğlu Davi Lucca da Silva Santos ile birlikte sahada yer alabilir. Davi Luca, Neymar sadece 19 yaşındayken dünyaya gelmişti. Şimdiden yaşıtı olan Messi ve Luis Suarez'in oğullarıyla forma giyen Luca'nın profesyonel olma hayali bulunuyor.