SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yayıncı kuruluştan flaş açıklama! ‘Ödemelerin eksik yapılması söz konusu değil’

Süper Lig'in corona virüsü etkisiyle ertelenmesi kararı sonrası yayıncı kuruluş kulüplere yapılan ödemeyi dondurma kararı almıştı. BeINsports ödeme eksiklikleriyle ilgili iddialar üzerine bir açıklama yayınladı

Güncellenme: 12:01, 15/04/2020
Yayıncı kuruluştan flaş açıklama! ‘Ödemelerin eksik yapılması söz konusu değil’

Süper Lig ve 1. Lig’in yayıncı kuruluşu beIN Sports, yayın hakkı ödemelerinin erteleme sürecinde yapılmaması ile ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada “Digiturk, dünya genelinde bazı yayıncılar naklen yayın lisans anlaşmalarını feshetmeye karar verirken bu tür bir adım atmamış, sadece ödemelerini geçici bir süre için dondurmuştur. İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin eksik yapılması söz konusu olmadığı gibi, Digiturk'ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de belli olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABER Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar: `Yayıncı kuruluş paraları topluyor ama paramızı vermiyor` Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar: `Yayıncı kuruluş paraları topluyor ama paramızı vermiyor`

Yayıncı kuruluştan yapıla açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kulüpler Birliği’nin bu zorlu dönemde taraftarlara ve Türk futbol ekosisteminin tüm paydaşlarına yönelik dayanışma çağrısını memnuniyetle karşılıyoruz.

Bu bağlamda Digiturk, dünya genelinde bazı yayıncılar naklen yayın lisans anlaşmalarını feshetmeye karar verirken bu tür bir adım atmamış, sadece ödemelerini geçici bir süre için dondurmuştur. İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin eksik yapılması söz konusu olmadığı gibi, Digiturk'ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de belli olacaktır.

İLGİLİ HABER Denizlispor Başkanı Ali Çetin`den yayıncı kuruluşa tepki! Denizlispor Başkanı Ali Çetin`den yayıncı kuruluşa tepki!

‘SPOR PAKETİ ÜYELİĞİNİ DONDURMA HAKKI’

Abonelerimizle olan dayanışmanın bir göstergesi olarak, özellikle Süper Lig karşılaşmalarına ara verilmesi nedeniyle ortaya çıkan operasyonel zorluklara rağmen Digiturk; spor ve eğlence kanallarının yayınlarına devam etmesini sağlamak için büyük çaba harcamaktadır. Bu süreçte abonelerini öncelikleri arasında birinci sıraya koyarak onlara, spor paketi üyeliğini dondurma hakkı, daha fazla eğlence içeriğine ve beIN CONNECT'e ücretsiz erişim gibi çok çeşitli imkanlar sunmuştur.

Digiturk’ün naklen yayın lisans sözleşmesine ilişkin unsurları kulüplerle veya Kulüpler Birliği ile doğrudan görüşmek gibi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla beraber, ödemelerin oynanmış olan karşılaşmalara göre yapılması da Digiturk ile TFF arasında görüşülmüş bir konudur.

Medya üzerinden dolaylı iletişim yerine Digiturk, tüm sorularını yanıtlamak üzere Kulüpler Birliği ile her zaman görüşmeye açıktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

ÖDEME YAPILMADIĞI İDDİASI

Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar, dün yaptığı açıklamada yayıncı kuruluşun TFF 1. Lig kulüplerine de ödeme yapmadığını öne sürmüştü. İhlas Haber Ajansı'na konuşan Aksar, “Bu süreçten biz de etkileniyoruz. Bizim ödemelerimizi de yapmıyorlar. Yapamayacaklarını söylediler. Bugüne kadar hesabımıza yatan bir şey yok. En son bu ayın 10'unda ödeme yapmaları gerekiyordu” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:11:06,