SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rüştü Reçber: ‘Corona virüsten ölmek üzereyken yaptıklarını unutmayacağım’

Geçtiğimiz günlerde yakalandığı corona virüsü illetinden tedavi olarak kurtulan ve şimdilerde evinde karantinada olan Rüştü Reçber, İspanya'nın ünlü gazetesi AS'a özel bir röportaj verdi. Hastalık sırasında ve sonrasında Barcelona'nın kendisine verdiği destekten bahseden Rüştü Reçber, Katalan devindeki günleri ve eski takım arkadaşı Xavi'nin takımın başına geçeceği iddiaları hakkında önemli ifadeler kullandı.

Gazetede yer alan haberde; Fenerbahçe ve Beşiktaş formaları giyen Rüştü Reçber'in, Türkiye futbolunun en büyük tarihi figürlerinden biri olduğuna değinildi.
2003 yılında Barcelona'ya transfer olan ve Frank Rijkaard'ın yönettiği Ronaldinho, Xavi ve Saviola gibi yıldızların olduğu takımda sadece 7 maçta forma giyen Rüştü Reçber'in, Katalan ekibine transferiyle her zaman övündüğüne dikkat çekildi.
Eski takım arkadaşı Xavi'nin Barcelona'nın başına geçme ihtimalini yorumlayan Rüştü Reçber, "Barcelona'nın hocası olduğunda çok iyi şeyler yapacak" ifadelerini kullandı. İşte Rüştü Reçber'in açıklamaları...
*Hayatının en önemli maçını kazandın* | "Evet öyle oldu. Benim için uzun ve zor bir tedavi süreciydi. Bu virüse karşı Sağlık Bakanlığımızın uyguladığı bir yöntem var. Doktorlar 10 gün boyunca kapsamlı şekilde uyguladılar ve çok çaba harcadılar"
*Bu sürede yaşadığın en özel deneyim neydi?* | "Tabii ki sevdiklerimin desteği harikaydı. Her şey bir araya geldi ve bu savaşı kazanacağımı biliyorduk. Sona erdiğinde korkutucuydu ve şimdi çok mutluyum"
*Barcelona durumundan endişe etti mi?*| "Evet, hastalığım sırasında ve sonrasında bana büyük destek verdiler. Özellikle Carlos Naval ve Chemi Teres başkanın ve kulübün iyi dileklerini iletti. Böyle zamanlarda küçük detaylar unutulmamalıdır. Corona virüsten ölürken Barça'nın benim için yaptıklarını unutmayacağım. Bana hayat verdi"
*Heyecanlı görünüyorsun* | "Bilinmesini isterim ki her zaman Barcelona'nın emrindeyim. Herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, özellikle Başkan Bartomeu'ya"
*Barcelona'daki günlerinden aklına kalan ne var?* | "Benim için eşsiz zamanlardı. Büyük bir ailenin parçası olmaktan gurur duyuyorum. 2002 Dünya Kupası'nda iyi bir performans gösterdim ve bu sayede transferim gerçekleşti. Gerçekten eşsizdi. Her günün ayrı bir özelliği var. İnsanlar muhteşem ve sevgi doluydu. Bu deneyim hakkında tek bir kötü şey söyleyemem"
*Xavi ile aynı dönemdeydin...* | "Evet. Xavi ile oynama ve arkadaşlık yapma fırsatım oldu. Herkesin bildiği gibi en üst düzeyde futbol bilgisine sahip birisi. Onunla aynı formayı giymek zevkti çünkü özel detayları olan biriydi. Beni neşelendirmek için hep sevgi dolu yaklaştı ve sürekli gülümserdi."
*Onu Barcelona teknik direktörü olarak görüyor musun?* | "Futbolcuyken kulübe büyük hizmetlerde bulundu. Bence teknik direktör olarak da harika şeyler yapacak. Bilgi ve kabiliyete sahip. Bu kadar büyük bir ekip için hayati önem taşır. Luis Enrique eski oyunculara güvenmenin önemli bir örneği. Her ikisi de bu sektörde kazanan ve rol model olan kişiler"