SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın kalecisi Loris Karius: ‘Ölüm tehditleri aldım…’

Beşiktaş'ın Alman kalecisi Loris Karius Sport Bild'e konuştu. Karius, "Ölüm tehditleri aldığım oldu ancak ciddiye almadım. Sosyal medyada kim olduklarını gizleyen insanlar bunlar. Sokakta karşılaşsak, ağızlarını bile açamazlar" dedi.

Beşiktaş'ın Alman kalecisi Loris Karius, Bild'in eki Sport Bild'e konuştu.
İşte Beşiktaş deneyiminden, performansından, eleştirilerden, tehditlerden ve corona virüsü günlerinden söz eden Karius'un açıklamalarından satır başları:
Beşiktaş'a geldiğim için pişman değilim. Geçen sezon şampiyon da olabilirdik, maalesef olmadı. Harika zaman geçirdim, güçlü bir futbol oynadık, yeni bir ülkede müthiş tecrübeler edindim.
Taraftarlar bir oyuncuyu ıslıklıyorsa, onları suçlayamazsın. Memnun olmama hakları var, bir profesyonel bunu kabul etmeli. Ancak hakaretler ve ölüm tehditleri, limiti aşmak demektir.
Ölüm tehditleri aldığım oldu ancak ciddiye almadım. Sosyal medyada kim olduklarını gizleyen insanlar bunlar. Sokakta karşılaşsak, ağızlarını bile açamazlar.
Her mesajı okursanız, 2 gün boyunca uyuyamazsınız. İnsanların bir isim arkasına sığınarak başkalarına saldırması, ayrımcılık ve ırkçılık yapması gerçekten çılgınca.
Liverpool ile 2022'ye kadar sözleşmem var, yaz aylarında ne olacağını konuşmak erken. Corona nedeniyle, kimse ne olacağını bilmiyor. Benim için önemli olan, beni gerçekten isteyen ve hedefi olan bir kulüpte olmak.
Corona virüsü krizinin ne kadar süreceği, nasıl bir krizin içinde olduğumuz konusu beni korkutuyor ancak Türkiye'de yetkililere güveniyorum. Maçların durdurulması doğru bir hamle, risk alınmadı. Evde duruyorum, temastan kaçınıyorum. Umarım herkes bunu ciddiye alıyordur.
Liverpool ile oynadığım finalden çok şey öğrendim. Görüşümü engelleyen bir çarpışma yaşamıştım ve bu kanıtlandı. Bunu ben açıklamak istememiştim, bunu bir mazeret olarak da kullanmadım ancak bana karşı ciddi saldırılar oldu.
24 yaşındayken Şampiyonlar Ligi'nde finale çıktım. Benim dışımda bunu yapan Manuel Neuer ve Marc-Andre ter Stegen var. Final öncesindeki performansım göz ardı edildi. Saygısız tepkiler verildi.
Liverpool'da kaleci antrenörü John Achterberg ile yazışıyorum, her hafta görüşüyorum neredeyse. Jürgen Klopp ile de iletişimim sürüyor, kopmamış durumdayız.
Fotoğraflar: Depo Photos