SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’dan alkışlanacak hareket! Maç günü işçileri paralarını alacak

Arsenal kulübün resmi internet sitesinden bir açıklamada bulunarak hiçbir çalışanın maaşında kesinti yapmadıklarını ifade etti. Kulüp aynı zamanda sadece Arsenal'ın iç saha maçlarında görev yapan maç günü işçilerinin paralarının da mayıs ayının sonuna kadar ödenmeye devam edeceğini açıkladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:43, 15/04/2020
Arsenal’dan alkışlanacak hareket! Maç günü işçileri paralarını alacak

İngiltere Premier League ekiplerinden Arsenal, corona virüsü ile mücadele sürecinde alkışlanacak hamleler yapmaya devam ediyor. Daha önce ihtiyaç sahiplerine ciddi miktarda bağış yapıldığını açıklayan Arsenal, çalışanlarının da maaşlarında herhangi bir kesintiye gitmiyor.

Londra ekibi aynı zamanda sadece Emirates’te maç oynandığında görev yapan maç günü işçilerine de mayıs ayının sonuna kadar ödeme yapılacağı belirtildi.

Arsenal’ın kalan dört iç saha maçı için ödeme alacak olan maç günü işçileri yazın maçlar oynandığı takdirde ekstra ödeme de alacaklar. Öte yandan kulübün yönetim kurulu maaş kesintisine gittiklerini açıkladı. Buna göre yönetim kurulu üyeleri gelecek 12 ay boyunca maaşlarının üçte birinden vazgeçti.

İLGİLİ HABER Arsenal`dan corona virüsü ile mücadeleye dev destek Arsenal`dan corona virüsü ile mücadeleye dev destek

Oyuncularla görüşmeler sürüyor…

Oyuncuların maaş kesintisi yapmayı reddettiği iddiası üzerine de bir açıklamada bulunan Arsenal yönetimi görüşmelerin özel olarak devam ettiğini ve nihai karar oluşmadan herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirtti.

İLGİLİ HABER Newcastle United`ın satılışına corona etkisi... Dev düşüş! Newcastle United`ın satılışına corona etkisi... Dev düşüş!

Liverpool ve Tottenham gibi İngiliz devleri hükümetin Corona Virüsü İş Koruma Fonu’nu kullanarak çalışanlarını ücretsiz izne çıkarmaya yeltense de taraftarların yoğun baskısı sonucunda iki dev kulüp bu kararından dönmek zorunda kalmıştı.

Arsenal ise kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile kimseyi ücretsiz izne çıkarmak ve hükümetin fonuna başvurmak gibi bir düşüncelerinin olmayacağını ifade etti.