SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bournemouth baskıların ardından ‘ücretsiz izin’ kararını geri çekti!

Liverpool ve Tottenham'ın ardından Bournemouth da çalışanlarını ücretsiz izne çıkarma ve izne çıkarılanların maaşlarının bir kısmını hükümetin oluşturduğu fonu kullanarak ödeme kararından vazgeçti. Açıklamada "Taraftarlarımızı dinledik ve çalışanlarımızı ücretsiz izne çıkarma kararımızdan vazgeçtik" dendi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 23:42, 14/04/2020
Bournemouth baskıların ardından ‘ücretsiz izin’ kararını geri çekti!

Premier League ekiplerinden Bournemouth, Liverpool ve Tottenham’ın ardından ücretsiz izin kararından vazgeçen üçüncü takım oldu.

Saha dışı çalışanlarını ücretsiz izne çıkarma kararı alan ve izne çıkarılanların maaşlarının bir kısmını hükümetin vergilerden oluşturduğu özel fondan ödemeyi planlayan Bournemouth’a taraftarlardan tepki yağmıştı.

Tepkiler nedeniyle Liverpool ve Tottenham karardan dönerken Bournemouth da kayıtsız kalamadı. Kulübün resmi kaynaklarından yapılan açıklamada “Taraftarlarımızı dinledik ve çalışanlarımızı ücretsiz izne çıkarma kararımızdan vazgeçtik” ifadeleri yer aldı.

İLGİLİ HABER Liverpool`da online antrenmanlara geç kalanlara para cezası! Liverpool`da online antrenmanlara geç kalanlara para cezası!

İşte o açıklama:

“Böyle belirsiz zamanlarda kulüplerin hissettiği operasyonel baskıları göz önüne almak gerekir, bu önlemler düşüncesizce alınmadı. Niyetimiz ne kadar iyi yönde olsa da Premier League kulüplerinin bu fona başvurması üzerine yükselen eleştirilerin farkındayız. Taraftarlarımızı dinledik ve çalışanlarımızı ücretsiz izne çıkarma kararımızdan vazgeçtik. Yönetim Kurulu olarak sezon askıda olsa da operasyonlarımızı sürdüreceğimizi ve Corona Virüsü İş Koruma Planı’na başvurmayacağımızı size temin ederiz.”

Kararından şu ana kadar dönmeyen tek kulüp Newcastle United.