SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acun Ilıcalı: Hayatımda gördüğüm en aptalca şey Final Four

Corona virüsü salgını sonrası Dominik'te kalan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, beIN Sports'a telefonla bağlanarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"DOMİNİK'TEN ÇIKMAMIZ MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR" -------- Türkiye'ye gidiş geliş imkansız. Dominik'ten çıkmamız da mümkün gözükmüyor şu an. Açıkçası şükrediyoruz. Biz en azından burada işimizi yapabiliyoruz, şanslıyız. Ekipte de çalışan kardeşlerimle bu kadar uzun süre birlikte olamamıştım. Bizim için bir kenetlenme dönemi oldu diyebilirim.
"KENDİ DÜNYAMIZI KURDUK BURADA" -------- Benim, oyunlara karşı olan merakımı biliyorsunuz. Burada hemen ufak çaplı bir lig kurdum. Futbola olan özlemimizi akşamları maç yaparak giderebiliyoruz. Burada çıkışlar kapatıldı zaten. Biz de burada kendi dünyamızı kurduk diyebilirim.
"ESKİ YERİMİZDE OLSAK İMKANSIZDI" ------- 2 yıl önce, "bu kadar büyük prodüksiyon yapıyorsak, kapalı alan olsun" dedik. Böyle bir belayla karşılaşınca da çok işimize yaradı. Eski yerimizde olsak imkansızdı çekim yapmamız.
''EYLÜL'ÜN ORTASINA DOĞRU BİTİRMEK MANTIKLI' -------- Süper Lig'i Ağustosun biraz öncesinde başlatmak, Eylülün ortasına doğru da bitirmek mantıklı. 15 gün ara ve yeni sezonun başlaması uygun olur diye düşünüyorum.
"UEFA'NIN KAFASI TAMAMEN PARA" --------- Ben UEFA'nın kafası tamamen paraya çalıştığı için orada maçlarda azalmalardan kaçmaya çalışabilirler. Ekimde başla elemeleri azalt. Grup bile yapmadan eleme usulü yaparsan kasımda da başlayabilirsin.
"ACABA ŞAMPİYONLUK SAYILMAYACAK MI PANİĞİ VAR'' ----- Ben yabancı gazeteleri de okuyorum. Liverpool'da büyük bir panik var gördüğüm kadarıyla. Acaba sayılmayacak mı paniği var o tarafta. Dünyanın en büyük farkını attılar ama belki de şampiyon olamayacaklar.
"EN APTALCA ŞEY FINAL FOUR" ------- Hayatımda gördüğüm en adaletsiz, en aptalca şey Final Four. Meksika'da lig için mesela ilk 8'i, 8-1, 7-2 diye eşleştirerek çeyrek final oynatıyor. Açılış - kapanış ligi yapıyor. Final Four'daki olayda ise 20 takım var 38 maçı kazandın 1 mağlubiyetin var 3.sün. Diğer takım da 12 mağlubiyet aldı ve Avrupa'nın en büyüğü oldu. Yap bunu 7 üzerinden bütün Avrupa Final Four'u yaşasın.