SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona virüsüne karşı online festival

Dünya Değişim Akademisi tarafından her ay kesintisiz olarak gerçekleştirilen Uluslararası Farkındalık Festivali, corona virüsü nedeniyle alınan önlemler kapsamında, 18-19 Nisan tarihlerinde tüm dünyaya online olarak sunulacak.

Güncellenme: 17:50, 13/04/2020
Corona virüsüne karşı online festival

Online Farkındalık Festivali'nde, bağışıklık sistemini güçlendirecek, virüse karşı dayanıklılığı artıracak, oluşan stres ve gerilimi ortadan kaldırıp, moral ve motivasyonu yükseltecek 4 enerji merkezi çalışması yer alıyor.

Festivale Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden katılım mümkün olacak. Festivalde katılımcılara, nefes, biyoenerji, konsantrasyon, gevşeme gibi alanlarda yürütülen farkındalık çalışmaları sunulacak. İki gün boyunca online olarak devam edecek olan Farkındalık Festivali'nde, dört temel enerji merkezini arındırmak ve aktifleştirmek için uygulanan tekniklerle, özgüven, yaratıcılık, içsel güç ve saf sevgi geliştirilecek.

Uuslararası Farkındalık Festivali organizasyonunda yapılacak olan çalışmaların yararları ise değişim uzmanlarınca şöyle açıklıyor:

“Nefes çalışmaları ile sinir sistemi gevşer. Böylece kişi olaylara daha pozitif ve çözüm odaklı bakmaya başlar. Öfke kontrolü sağlanır. Biyoenerji çalışmaları ile organizma enerji ile dolar ve kişi kendisini daha mutlu hisseder. Vücut çalıştırma teknikleri bedenin hem güçlenmesine hem de esnekliğinin artmasına yardımcı olur. Evde olup, daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel problemler giderilir. Metabolizma hızlanır. Teknikler, sağlıklı ve kalıcı zayıflamaya büyük katkı koyar. Konsantrasyon teknikleri sayesinde odaklanma gelişerek, zekâ aktifleşir. Gevşeme çalışmaları sayesinde stres, gerilim ve günümüzün en sık rastlanan problemlerinden olan uykusuzluk ve depresyon giderilir. Moral ve motivasyon artar. Çalışmalar, içinde bulunduğumuz süreçte bağışıklık sistemini güçlendirerek, virüse karşı dayanıklılığı artırır.”

Online Farkındalık Festivali Programı:

18-19 Nisan 2020

18 Nisan CUMARTESİ:

11.00- Kök enerji merkezi çalışması – Özgüvenin geliştirilmesi

17.00- Pelvis enerji merkezi çalışması – Yaratıcılığın geliştirilmesi

20.00- Söyleşi

19 Nisan PAZAR:

11.00- Karın enerji merkezi çalışması – İçsel gücün geliştirilmesi

17.00- Göğüs enerji merkezi çalışması – Saf sevginin geliştirilmesi

Yayınlanma Tarihi:17:27,