SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Loris Karius, Orkun Işıtmak ile FIFA 20 oynadı! Karius: ‘İstanbul türünün tek örneği!’

Ünlü YouTuber Orkun Işıtmak, Beşiktaş'ın kalecisi Loris Karius'la FIFA 20 oynadı. İkili corona ile mücadeleye 5'er bin liradan 10 bin tl bağış yaparken Karius, Orkun Işıtmak'ın sorularını da yanıtladı. Menemen sevdiğini söyleyen ve basit Türkçe kelimeleri öğrendiğini dile getiren Alman kaleci "Bence İstanbul türünün tek örneği. Çılgın bir şehir, çok fazla insan yaşıyor ama aynı zamanda çok güzel" dedi.

Beşiktaş'ın Alman kalecisi Loris Karius, ünlü YouTuber Orkun Işıtmak'ın kanalına konuk oldu. Karius ile Orkun Işıtmak, FIFA20'de bir maç yaparken iki isim de corona virüsü ile mücadele için 5'er bin lira bağışladı.
Orkun Işıtmak'ın sorularına samimi yanıtlar veren Karius, Türkiye deneyimini ve corona virüsü nedeniyle evinde geçirdiği günleri anlattı.
İşte sohbetten satır başları:
Evde kahvaltı, spor ve egzersiz yapıyorum. Yemek pişiriyorum, film ve dizi izliyorum. PlayStation oynuyorum, arkadaşlarla FaceTime yapıyorum. Diğer insanlardan farklı değilim, şu anda yapabileceğimiz şeyler bunlar.
Dışarı çıktığımda genellikle insanlar yanıma geliyorlar ve fotoğraf çekmek istiyorlar. Bana bir şey söylediklerinde anlamıyorum. Birçok insan İngilizce bilmiyor, bana Türkçe bir şeyler söylüyorlar. Ben de 'Teşekkürler' deyip gülüyorum.
Futbolda her şey çok hızlı değişebilir. Sadece futboldan zevk almaya, iyi olmaya çalışıyorum. Gelecekte nerede olacağım, bekleyip, göreceğiz. Şu anda ben de bilmiyorum.
Sadece basit kelimeleri öğrendim. Günlük hayatta bilinmesi gereken şeyler, evet, hayır, günaydın, teşekkürler, afiyet olsun, sonra... Böyle şeyler biliyorum. El hareketleri ile birlikte sadece birkaç kelime de yapabiliyorum.
Çok fazla şey var Türkiye'de yemek olarak sevdiğim, kahvaltıda menemen severim. Gelmeden hiç denememiştim, gerçekten güzel. Menemen yapabilirim, bir sorun görmüyorum, kendime güveniyorum. Türk yemekleri bana göre çok iyi, bunu gelmeden de biliyordum. Almanya'da herkes Türk yemeklerinin iyi olduğunu bilir.
Bence İstanbul türünün tek örneği. Çılgın bir şehir, çok fazla insan yaşıyor ama aynı zamanda çok güzel, çok özel noktalar var. En güzel şehirlerden biri gördüğüm kadarıyla.
Türkiye'de Bodrum'a gittim, küçükken Antalya'ya ailemle gitmiştim. Takımla çok şehre gittik ancak şehirleri görmek için yeterli zamanım olmadı.
Türk insanı biraz Almanlardan farklı, çok cana yakın ve çok yardımsever. Beni gördüğüne mutsuz olan birini görmedim ya da bir şeye ihtiyacım olduğunda yardım etmeyen olmadı.
Fotoğraflar: Depo Photos