SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Başkanı Infantino: ‘Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden…’

FIFA Başkanı Gianni Infantino, corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında üye federasyonlara futbolu desteklemek için belirledikleri öncelikler ile ilgili video mesaj gönderdi. Infantino, liglerin yeniden başlaması için her şeyin yüzde 100 güvenli hale gelmesi gerektiğini belirtti.

Güncellenme: 20:43, 10/04/2020
FIFA Başkanı Infantino: ‘Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden…’

FIFA’dan yapılan açıklamada, Infantino’nun futbolu her yönden desteklemeyi sürdüreceklerini ifade ettiği belirtilirken, ”Birinci önceliğimiz sağlık. Hiçbir maç, turnuva ve lig, insan hayatını riske atmaya değmez. Dünyadaki herkes bunun bilincinde olmalı” denildi.

Risk almak yerine futbol ortamının güvenli hale gelmesi gerektiğini belirten Infantino, “Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden organizasyonları devam ettirmek, sorumsuzluktan da öte bir şeydir. Risk almaktansa biraz beklemek daha iyidir. Bu süreçte mali sıkıntı yaşayabilecek kulüpler olacaktır. Acil yardım fonu sayesinde son 4 yıldır birlikte yaptığımız çalışmalar dolayısıyla mali olarak çok güçlü konumdayız. Bu, FIFA’nın değil futbolun parası. Bize ihtiyaç duyulduğunda yardım etmek görevlerimiz ve sorumluluklarımız arasında” ifadelerini kullandı.

“TÜM DÜNYA PARANIN NEREYE HARCANDIĞINI BİLECEK”

Federasyonlara 2019-20 yılı için yapılacak ödemelerde belli şartlar olduğunu dile getiren Infantino, ”Bu kriterlerin esnetilmesini talep ediyoruz. Asla yalnız olmayacaksınız ve tüm dünya paranın nereye ve neden harcandığını bilecek. Uluslararası maç takvimiyle ilgili hem milli takımların hem de kulüplerin yararına doğru adımlar atılmalı. Futbolcuların transferleri ve sözleşmelerinde esneklikte sağduyunun hakim olması gerekiyor. Her şey iyi olduğunda, futbolun tekrar insanları bir araya getirmede önemli rol oynayacağına inanıyorum. O an için hazırlanalım. FIFA, bu zor zamanlarda bizimle birlikte. Hep birlikte kazanacağız” diye konuştu.

İLGİLİ HABER TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı`dan liglerin başlaması konusunda açıklama TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı`dan liglerin başlaması konusunda açıklama

ALMANYA BAŞLAMA HAZIRLIĞINDA

Avrupa’nın en büyük liglerinden Bundesliga’da ise maçların yeniden başlaması için hazırlık yapılıyor. Son olarak 31 Mart’ta toplanan yetkililer, maçların Nisan ayı sonuna kadar ertelendiğini duyurmuştu.

Yapılan toplantıların ardından, maçların 2 ya da 9 Mayıs tarihlerinde yeniden başlayabileceği ve 30 Haziran’da tamamlanması konusunda planlama yapıldığı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:18:04,