SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belarus sınır tanımıyor! Cansız mankenlere fotoğrafları asıldı

Covid-19'ın ardından futbolun devam ettiği tek Avrupa ülkesi olan Belarus'ta sanal bilet satın alan bazı futbolseverler maçı tribünlerde cansız manken olarak izledi.

Corona virüsü salgını sonrası tüm liglere ara verilirken futbola devam eden tek Avrupa ülkesi olarak kalan Belarus'ta ilginç şeyler yaşanmaya devam ediyor.
Salgın nedeniyle maçlara gitmeyen futbolseverler Belarus'ta oynanan Dynamo Brest- Shakhtyor Soligorsk kupa maçını tribünden cansız manken olarak izledi.
Brest'te oynanan maç için 21 Pound ödeyen bazı futbolseverlerin fotoğrafları cansız bir mankene yapıştırılarak tribünlere yerleştirildi.
Dynamo Brest'in 2-0 kazandığı maçı tribünden izleyen yüzlerce gerçek taraftarın yanında yer alan bu cansız mankenler ilginç görüntüler oluşturdu.
Sanal bilet alarak maçı cansız manken olarak takip eden taraftarlar İngiltere, Rusya, İran ve Özbekistan'dan geldi. Maçı tribünden takip eden gerçek taraftarlar yanlarındaki sanal taraftarlar ile futbol izleyebileceklerini hayal etmediklerini söylediler.
Maçı tribünden takip eden gerçek taraftarlar yanlarındaki sanal taraftarlar ile futbol izleyebileceklerini hayal etmediklerini söylediler.
Kulüp sanal bilet satarak elde edilen tüm gelirlerin corona virüsü mücadelesinde kullanılacağını açıkladı. Dynamo Brest Kulübü 12 Nisan'da oynanacak FC Isloch maçında da aynı uygulamayı devam ettireceklerini belirtti. Belarus'ta fabrikalar, okullar, barlar, gece kulüpleri gibi yerler hala açık olmakla birlikte spor etkinlikleri de durdurulmadı.