SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şota Arveladze: 9 ay sonra doğum sayılarında patlama olabilir

Şota Arveladze, corona virüsü salgını sonrası yaşadıklarını anlattı. Karantina günlerini değerlendiren Gürcü teknik adam ilginç ifadeler kullandı.

Güncellenme: 14:49, 08/04/2020
Şota Arveladze: 9 ay sonra doğum sayılarında patlama olabilir

Süper Lig’de daha önce Kayseri, Kasımpaşa ve Trabzonspor’u çalıştıran Gürcü teknik adam Şota Arveladze, corona virüsü nedeniyle yaşadığı karantina günlerini ve çalıştırdığı Özbek ekibi Pakhtakor’ı değerlendirdi.

Vice.com’a konuşan Arveladze corona salgını sebebiyle Özbekistan’dan ayrılarak İstanbul’a geldiğini ve zamanının nasıl geçirdiğini bu sözlerle anlattı:

“ASTIM HASTALIĞIM OLDUĞU İÇİN…”

“Kasımpaşa’da çalıştığım dönemde İstanbul’da bir ev aldım. Burada yaşıyoruz. Tüm ailem yanımda. Benim astım hastalığım olduğu için özellikle çok dikkatli davranıyorum. Uçak bileti olmadığı için Kazakistan’dan buraya özel uçakla gelebildim. Bol kitap okuyarak, çocuklarla ilgilenerek ve film izleyerek zaman geçiriyorum”

“BENCİL HALE GELMİŞTİK”

“Bu kriz herkeste derin izler bırakacak. İnsanların evlerinde oturması sayesinde doğa da kendini yeniliyor. Bunu bir uyandırma çağrısı olarak görüyorum. İnsanların birbirine yardım ederek yakınlaştığı bir dönem yaşıyoruz. Bencil hale gelmiştik. Şimdi herkes evinde olduğu için 9 ay sonra doğum sayılarında patlama olursa hiç şaşırmayın. Ya da bu kriz daha da uzarsa boşanmalar artabilir

“ÜLKENİN EN BÜYÜK KULÜBÜ”

“Pakhtakor’a geldiğimde bir önceki yıl takım 13. sıradaydı. Avrupa dışında bir takımda çalışmak cazip geldi ve kulübü tanıyordum. 3 yıldır Özbekistan’dayım. Ülkenin en büyük kulübü. Geçen sezon lig, kupa ve Süper Kupa’yı kazandık. Sözleşmem yıl sonunda bitiyor ama burada şu anda her şey çok iyi gidiyor”

“AŞIRI SICAKLARDA GÜNDÜZ MAÇI OYNAMAK ZORUNDA KALDIK”

“Özbek futbolunda rekabet her geçen gün artıyor. Stadyumlara yatırım yapılıyor. İlk başlarda ışıklandırması olmayan statlar olduğu için aşırı sıcaklarda gündüz maçı oynamak zorunda kaldık. Şimdi neredeyse tüm maçlar akşam oynanabiliyor. Burada sıcaklık bazen 50 dereceye kadar çıkabiliyor”

“SADECE EREN DERDİYOK VAR…”

“Kulübün maddi durumu iyi. Stadımız ve tesisler yenilendi. Ancak en iyi yabancı oyuncuları buraya getirebilmemiz pek mümkün değil. Takımdan sadece Eren Derdiyok Avrupa’da bilinen bir oyuncumuz olabilir.”