SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Futbol Federasyonu sezonu bitirmenin yollarını arıyor! Medikal yol haritası…

İtalya Futbol Federasyonu, Serie A'da sezonu noktalamanın yollarını arıyor. Federasyon son olarak sağlık komitesi ile bir video konferans düzenledi ve medikal yol haritası üzerinde çalışmalara başlandı. Federasyonun hedefi sezonu eylülde de, ekimde de olsa bitirmek.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 23:17, 08/04/2020
İtalya Futbol Federasyonu sezonu bitirmenin yollarını arıyor! Medikal yol haritası…

Corona virüsü kaynakları ölümlerin 15 bin 362’ye yükseldiği İtalya’da askıya alınan Serie A sezonunun akıbeti hakkında çalışmalar sürüyor.

9 Mart’ta askıya alınan sezonun yeniden başlayıp başlamayacağı belirsizliğini korurken İtalya Futbol Federasyonu, federasyona bağlı sağlık komitesi ile bir video konferans gerçekleştirdi.

Konferanstan, sezonun yeniden başlama ihtimali göz önünde bulundurularak bir medikal yol haritası çizilmesi kararı çıktı. Federasyon, doğabilecek bir mali krizi engellemek için sezonun bir şekilde tamamlanmasını isterken, gerekirse eylül veya ekim ayında bile olsa maçların tamamlanması planlanıyor.

İLGİLİ HABER Mali krizle karşı karşıya kalan Roma`da Cengiz Ünder kararı... Mali krizle karşı karşıya kalan Roma`da Cengiz Ünder kararı...

Gravina, futbolun rolünün altını çizdi

Başkan Gabriele Gravina konuyla ilgili bir açıklamada bulundu ve “Sezonun yeniden başlaması için nihayet bir yeşil ışık yanarsa futbol dünyası buna hazırlıklı olmalı. İtalyan toplumunda futbolun oynadığı rolü ele aldığımızda topluma bu şekilde önemli bir katkı yapacağımıza ikna olmuş durumdayım” dedi.

Sağlık komitesinin planları arasında oyunlara hangi testlerin düzenleneceğine karar verilmesi ile virüs taşıyan futbolcuların solunum ve kardiyovasküler sistemlerinin kontrolden geçirilmesi yer alıyor.