SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Kocadağ maliyetin düşeceğini açıkladı

Beşiktaş'ın genç isimlerinden Asbaşkan Emre Kocadağ, karantina döneminde SÖZCÜ muhabiri Ali Aydın’ın sorularını yanıtladı. Geçmişten çok farklı döneme gireceklerini belirten Kocadağ, siyah-beyazlı yönetim olarak futbol takımında gelecek sezonda yapılacak değişim hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

SKOR ÖZEL | Ali Aydın
Güncellenme: 10:40, 08/04/2020
Emre Kocadağ maliyetin düşeceğini açıkladı

Corona virüsü salgınıyla global bir krizle karşı karşıya olduklarının altını çizen Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, kurtuluş planlarını şu sözlerle anlattı:

ÖZE DÖNÜŞ YAKIN

“Biz mali disipline uyma noktasında dürüst ve şeffaf olarak belirlediğimiz programa uyacağız. Spor yapılanmasında yeni dünya düzenine ayak uyduracak şekilde önlemler alacağız. Kulübün giderleri kısılacak, futbolcu maliyetleri aşağı indirilecek ve bütçemize uygun ödeyebileceğimiz maaşlar çerçevesinde olan oyuncuları alacağız. Başkanımızın ifade ettiği bir ‘Öze dönüş' söylemi var. Güçlü altyapımızda iyi gençlerimiz var.”

YARIŞIN İÇİNDE OLACAĞIZ

“Gerek kendi gençlerimizle gerekse yurtiçi ve yurtdışında iyi ‘scouting' (gözlemcilik) yaparak, uygun maliyetli ama her zaman yarışın içinde olacak oyuncuları katacağız takıma. Oyuncuları gerçek maliyetleriyle transfer edip, gerçek ücretlerle oynatmayı düşünüyoruz. Şişirilmiş bir piyasa vardı, biz buna dahil olmayacağız. Kadro planlamasını yabancı veya yerli olarak ayırmıyoruz. Oyuncunun performans ve maliyeti önemli.”

ATIBA İLE 1 YIL DAHA

“Gelecek sezonki futbol takımı maliyetimiz 30 milyon Euro civarında olur. Bu sezondan 20-25 milyon Euro daha aşağıda olacak. Atiba, Türkiye'yi çok seviyor, biz de onu çok seviyoruz. 1 sene daha devam etmeyi düşünüyoruz. Gençlerle ilgili durumu hocamız değerlendirecek. Uygun gördüklerini kampa götürüp yeterli bulduklarını kadroya alır. Beşiktaş forması herkese eşit mesafede, hoca hak edene verir formayı.”

LİG TESCİL OLMAZ

“Gönlüm ligin seyircili bir şekilde oynanmasından yana. UEFA ve TFF'den çıkacak kararı bekliyoruz. Bir şekilde maç takvimi ayarlanır. Yeni sezon biraz ötelenebilir. Oynanmasına karar verecek olan idare onu da ayarlayacaktır. Lig tescil olmaz. Öyle bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. 5 takımın şampiyonluk mücadelesi var.”

Yayınlanma Tarihi:08:17,