SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Malatyasporlu Fabien Farnolle: ‘Her şey düzelecek, hayat yeniden başlayacak’

Yeni Malatyaspor'un başarılı kalecisi Fabien Farnolle, "Dünyanın bunu yeneceğine eminim. Her şey düzelecek, hayat yeniden başlayacak. Biz de çalışmalara evlerimizde devam ediyoruz. Umarım dönüşümüz çok güzel olur" dedi.

Güncellenme: 12:45, 06/04/2020
Yeni Malatyasporlu Fabien Farnolle: ‘Her şey düzelecek, hayat yeniden başlayacak’

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’un tecrübeli kalecisi Fabien Farnolle corona virüsü sürecinde kötü günleri geride bırakacaklarına inandığını söyledi.

Bu süreçte herkesin bazı şeyleri daha net düşünme fırsatının olduğunu belirten Farnolle, “Herkes bir anda bambaşka bir hayat yaşamaya başladı. Oysa ki ne planlarımız, ne hayallerimizi vardı” dedi.

Farnolle, “Dünya olarak acil bir durumla karşı karşıyayız. Nereden bilebilirsin ki böyle bir şey yaşanacağını. O yüzden herkes yaşadığı hayata şükretsin. Bu süreçte herkesin bazı şeyleri daha net düşünme fırsatı oldu. Bizim işimiz futbol. Fakat şimdi futbolu konuşacak bir süreç değil” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Mert Hakan Yandaş, Rıza Çalımbay ile idman yaptı Mert Hakan Yandaş, Rıza Çalımbay ile idman yaptı

“Lig oynanır mı, ertelenir mi açıkçası kimse şu an bunu kestiremiyor” diyen deneyimli kaleci, “Öncelikle bu süreci atlatalım gerisi zaten kolay. Dünyanın bunu yeneceğine eminim. Her şey düzelecek, hayat yeniden başlayacak. Biz de çalışmalara evlerimizde devam ediyoruz. Umarım dönüşümüz çok güzel olur. Zaman neyi gösterecek yaşayıp göreceğiz” şeklinde konuştu.

‘Takım arkadaşlarımı çok özledim’

Farnolle takım arkadaşlarını çok özlediğini de belirterek, “Takım arkadaşlarımı gerçekten çok özledim. Tekrar bir araya geleceğimiz günleri heyecanla bekliyorum. Tabi şu an bireysel çalışıyoruz ama takım halinde yapılmayan antrenman ne kadar verimli bunu düşünmek lazım” diye konuştu.