SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan açıkladı: Sezon tamamlanmazsa iflas edeceğiz!

Burnley Başkanı Mike Garlick, corona virüsü nedeniyle ara verilen Premier Lig'in ağustosa kadar başlamaması halinde iflas edeceklerini duyurdu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 08:22, 06/04/2020
Başkan açıkladı: Sezon tamamlanmazsa iflas edeceğiz!

İngiltere Premier Lig’de mücadele eden Burnley’nin Başkanı Mike Garlick, corona virüsü nedeniyle lige verilen arada büyük maddi zarara uğradıklarını söyledi. Liglerin ağustosa kadar başlamaması halinde iflas edeceklerini belirten Mike Garlick “Kasada paramız kalmayacak” dedi.

Sezonun iptal edilmesi halinde zararlarının 60 milyon Euro’ya yakın olacağını belirten Mike Garlick, Sky Sports’a yaptığı açıklamada “Gerçeği söylemek gerekirse eğer sezonu bitirmez, yeni sezonun ne zaman başlayacağı ile ilgili de net tarih verilemezse ağustos ayında iflas etmiş olacağız. Parasız kalmış olacağız. Diğer kulüpler hakkında konuşamam. Onların finansal durumlarını bilmiyorum ama biz iflas etmiş olacağız” dedi.

Bu nedenle sezonu mutlaka tamamlamak istediklerinin altını çizen Mike Garlick “Sanırım tüm Premier Lig takımları da benzer durumdadır. Hemen hepsi sezonun tamamlanmasından yanadır” diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABER Yasağı deldi Rusya`ya gitti Yasağı deldi Rusya`ya gitti